Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Tour de Pologne ulicami Rybnika [MAPA]

25.07.2017 10:04 | 0 komentarzy | acz

1 sierpnia br. ulicami Rybnika przebiegać będzie trasa jednego z etapów tegorocznej, 74. edycji Tour de Pologne. Nasze miasto bierze również udział w towarzyszącym imprezie konkursowi na  „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”. Zachęcamy do kibicowania w narodowych barwach! Przy okazji wyścigu zaplanowano też atrakcje dla najmłodszych. 

Tour de Pologne ulicami Rybnika [MAPA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Rybnika uczestnicy wyścigu wjadą od strony Jastrzębia Zdroju, ulicami: ul. 1 Maja – Chwałowicka – rondo Chwałowickie – 3 Maja – Józefa Piłsudskiego – Tadeusza Kościuszki – Powstańców Śląskich – Byłych Więźniów Politycznych – Mikołowska – Robotnicza – rondo Ukraińskie – Księdza Jana Pojdy. Z Rybnika wyścig ruszy w stronę Knurowa.

W Rybniku odbędzie się też rozgrywana w ramach IV etapu wyścigu Premia Lotna. Będzie ona usytuowana na ul. Tadeusza Kościuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Saint Vallier.

Uwaga! Na trasie wyścigu, pół godziny przed przejazdem kolarzy wystąpią utrudnienia w ruchu. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Utrudnienia na trasie przewidywane są w godz. od 16:45 do 18:30; poza ulicą Tadeusza Kościuszki, która pozostanie zamknięta do ok. godz. 19.00 na odcinku od skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego do zjazdu na parking obok szkoły muzycznej, przy ul. Powstańców Śląskich.

Przejazd wyścigu przez Rybnik stał się również okazją do przygotowania dedykowanej najmłodszym imprezy "Bajtel na Tour de Pologne". Po przejeździe głównego wyścigu kolarskiego, około godziny 17.45 zapraszamy na animacje i pokazy jazdy na rolkach i na rowerze, konkursy dla kibiców, po których odbędą się zawody rowerowe dla najmłodszych.

Udział w "Bajtel na Tour de Pologne" jest bezpłatny, zapisy w dniu wyścigu w Biurze Zawodów (parking przy ul. Tadeusza Kościuszki) od 15.00 do 17.00. UWAGA! Limit miejsc 120 osób - na całość rywalizacji. Kategorie wiekowe: do 4 lat, 5-7 lat, 8-10 lat, 11-12 lat

Na wszystkich uczestników zabawy czekają okolicznościowe gadżety (koszulka, smycz, przypinka), a dla najlepszych wśród dziewcząt i chłopców dodatkowe nagrody - niespodzianki.

Szczegóły na stronie internetowej www.mosir.rybnik.pl