Niedziela, 22 maja 2022

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Silesia Lubomia wraca do okręgówki. Na tym skorzystają także Brzezie i Czyżowice II

29.07.2017 11:00 | 0 komentarzy | red

Z grupy I katowickiej klasy okręgowej wycofuje się drużyna rezerw GKS Katowice, co otworzyło furtkę do pozostania na tym szczeblu Silesii Lubomia.

Silesia Lubomia wraca do okręgówki. Na tym skorzystają także Brzezie i Czyżowice II
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszą ekipą, która mogłaby skorzystać na nieprzystąpieniu do rozgrywek zespołu z Katowic była drużyna LKS-u Żyglin. To ten zespół miał pierwszeństwo powrotu do okręgówki lecz z tego prawa nie skorzystał, bowiem musiałby grać w grupie I, co wiązałoby się z dalekimi dojazdami. Skoro klub z Żyglina postanowił pozostać w A klasie, to następna w kolejności do utrzymania się w okręgówce była Silesia Lubomia. Ta chętnie zagra w okręgówce i przystąpi do rozgrywek, ale w przypadku dokonania drobnych zmian. Silesia (grupa I) zamieni się grupami ze Slavią Ruda Śląska (grupa II). Slavii bardziej terytorialnie pasuje granie w grupie I, a Lubomi w grupie II. Dzięki tym zmianom zespół z Lubomi utrzyma się w okręgówce, a na tym szczeblu gra już od 24 lat. Silesia zagra w swojej grupie m.in. z Unią Książenice, LKS Raszczyce, Rymerem Rybnik, ROW 1964 Rybnik II, LKS 1908 Nędza i Naprzodem Rydułtowy.

- Cieszy nas ta informacja, bo nadal możemy kontynuować swoją historię na szczeblu okręgówki. Chcę podziękować kibicom, bo mimo, że spadliśmy to nie odwrócili się od nas. Na sparingach przed sezonem A klasy było bardzo dużo kibiców, dzięki czemu można było poczuć atmosferę meczu mistrzowskiego. Wiemy, że mamy dla kogo grać i z dodatkową motywacją przystąpimy do meczów w okręgówce. Jeśli chodzi o kadrę to uda się nam ją jeszcze zasilić, choć nie ukrywam, że jest to już kompletowanie kadry na szybko - powiedział trener Silesii, Wojciech Matuszek.

Miejsce Silesii Lubomi w A klasie zajmie z kolei spadkowicz do B klasy - LKS Brzezie, a w B klasie ponownie znajdą się rezerwy Naprzodu Czyżowice, które jak się okazało rozegrały niepotrzebny dwumecz barażowy o utrzymanie się z Adamowicami (2:5, 2:5).

Być może to nie koniec rotacji w A klasie. Wciąż czekamy na decyzję w sprawie Czarnych Nowa Wieś, którzy mogą zagrać w B klasie z powodu braku przed dwoma laty drużyny młodzieżowej. Wówczas w A klasie znajdzie się miejsce dla kolejnego spadkowicza z B klasy - LKS-u Strzelec Rzuchów.

Przypomnijmy, że w wyniku sportowej rywalizacji z grupy II i III klasy okręgowej spadły trzy drużyny z naszego regionu: LKS Buk Rudy, LKS Tworków i LKS Silesia Lubomia. Silesia utrzymała się w rozgrywkach dzięki wycofaniu się z rozgrywek GKS II Katowice.