Gol Kapinosa to za mało. Unia przegrała w Wilczy

13.08.2017 12:52 | 0 komentarzy | kozz

Na inaugurację IV ligi raciborska Unia bez punktów. Wilki lepsze o jedną bramkę.

LKS Wilki Wilcza - KS Unia Racibórz 2:1 (0:1)

Gajewski 48., Zieliński 83. - Kapinos 24.

KS Unia Racibórz: Kuchta - Czerepak, Pientka, Mizia, Woniakowski - Plewa (63. Ploch), Zapotoczny (86. Trzeciak), Kapinos, Remień (77. Chałupiński), Prusicki - Kocot.

Nie udała się inauguracja sezonu raciborskiej Unii, w pierwszym meczu ulegając Wilkom Wilcza 1:2. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Unii, bramkę strzelił kapitan - Sebastian Kapinos. W samej końcówce drużyna z Raciborza mogła podwyższyć wynik, jednak zabrakło dokładności przy ostatnim podaniu. Przeciwnicy również mieli swoje szanse, ale Mariusz Kuchta bronił bezbłędnie.

Druga połowa to już słabsza gra raciborskiej drużyny i mnożące się błędy w rozegraniu. Wilki wyrównały po kapitalnym uderzeniu Gajewskiego z rzutu wolnego. Przeciwnicy dzięki tej bramce nabrali wiatru w żagle i atakowali jeszcze mocniej. Unia wychodziła co prawda z kontrami, ale brakowało w nich jakości. W 83. minucie kolejny stały fragment gry i kolejna bramka dla Wilków. Mecz mógł zakończyć się remisem, ale sędzia nie uznał bramki Mateusza Kocota dopatrując się faulu.

Już w sobotę Unia podejmować będzie GKS Radziechowy - Wieprz. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ul. Srebrnej 12. Początek spotkania o 17.00.