Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Unia Racibórz na obozie w Wiśle

15.08.2017 11:43 | 0 komentarzy | kozz

Drużyna rocznika 2002/03 Klubu Sportowego Unia Racibórz odbyła dziesięciodniowy obóz piłkarski w Wiśle.

Unia Racibórz na obozie w Wiśle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi piłkarze zakwaterowani byli od 1 do 10 sierpnia w Ośrodku OSW Sportkontakt. Udział wzięło 21 piłkarzy nad którymi opiekę pełnili trenerzy: Jarosław Rachwalski i Andrzej Niewiera.

W czasie zgrupowania młodzi piłkarze odbyli 16 sesji treningowych oraz 3 mecze kontrolne. Drużyna wybrała swojego kapitana i radę drużyny.

Kapitanem ponownie został Paweł Stępiński, wicekapitanem – Mateusz Rajda, drugim wicekapitanem – Filip Radoń, trzecim wicekapitanem – Kamil Grycman.

Mecze grali przeciwko drużynom starszym rocznikowo.

Zwycięstwo 6-4 z KS Osiczanka Osice r. 2000 (woj. pomorskie)

Zwycięstwo 3-1 z Sportkontakt Goleszów r. 2000 (woj. śląskie)

Remis 2-2 KKS Olkusz r.2001 (woj. małopolskie)

- Sparingi były bardzo przydatne i wartościowe. Cieszy fakt, że zawodnicy w czasie meczów realizowali trenowane wcześniej elementy. Budowanie formy sportowej i nabywanie umiejętności odbywa się przez trening, ale równie ważna jest regeneracja, odżywianie i dobra zabawa – warunki do tego były bardzo dobre. Korzystaliśmy z pełnowymiarowego naturalnego boiska, kąpieliska w Bielsku-Białej „Start”, w czasie porannych treningów motorycznych wykorzystywaliśmy górzyste ukształtowanie terenu. Chłopcy sumiennie trenowali, w czasie obozu widać było stuprocentowe zaangażowanie i pełną świadomość. Był czas na ciężką robotę jak również na zabawę. Jedną z najbardziej zabawnych chwil był „Chrzest” nowych zawodników. W czasie wolnym pojechaliśmy zwiedzać skocznię im. Adama Małysza w Malince, Rezydencję Prezydenta RP. Ostatniego wieczoru zorganizowaliśmy ognisko. Jako trener jestem bardzo zadowolony z wyjazdu – nie tylko ze względu na aspekty sportowe. Uważam, że taki obóz jest najlepszą okazją do budowania „Ducha Drużyny” - powiedział prezes Unii Racibórz Jarosław Rachwalski.