Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Konferencja przed półmaratonem na raciborskim rynku [ZDJĘCIA]

18.08.2017 10:17 | 0 komentarzy | kozz

W piątek na raciborskim rynku odbyła się konferencja prasowa III Rafako Półmaraton Racibórz, podczas której organizatorzy po raz pierwszy zaprezentowali koszulki techniczne, medale oraz nagrody.

Konferencja przed półmaratonem na raciborskim rynku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad 800 osób zapisało się już na III Rafako Półmaraton Racibórz, który odbędzie się 27 sierpnia. Dzisiaj na rynku w Raciborzu odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy po raz pierwszy zaprezentowali koszulki techniczne, w jakich pobiegną zawodnicy. Można było zobaczyć również medal zamykający kolekcję projektu 4Biegi Racibórz, jak również nagrodę w losowaniu - Toyotę Aygo.

W konferencji udział wzięli: Mirosław Lenk, prezydent Raciborza; Krzysztof Borkowski, dyrektor biegu oraz Krzysztof Burek, wiceprezes RAFAKO S.A.

- Przed nami 3. edycja półmaratonu, chcemy aby było to wydarzenie szczególne, nie tylko w kalendarzu raciborskich imprez, ale na sportowej mapie Polski. Ogromnie cieszą nas pozytywne opinie, jakie słyszeliśmy po pierwszej i drugiej edycji. Licznie uczestniczyli w nim biegacze z całej Polski, a nawet zagranicy. Szereg nagród, jakie uzyskał nasz bieg, jest potwierdzeniem tego, że to naprawdę ważna i ciekawa ogólnopolska impreza, a co za ty idzie, bardzo dobra promocja naszego miasta. W tym roku, dodatkowo jeszcze jubileusz 800-lecie nadania praw miejskich Raciborzowi – mówił Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

- Widzimy, że zainteresowanie biegiem jest ogromne, lista jest już prawie pełna. To naprawdę jest powód do zadowolenia, zwłaszcza, że mówimy o półmaratonie, czyli ponad 21 kilometrach do pokonania. Wymaga to już odpowiedniego przygotowania, doświadczenia oraz sporego wysiłku. Warto podkreślić, że trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co na pewno podnosi rangę naszego biegu. Półmaraton będzie miał wymiar charytatywny, w tym roku staramy się pomóc 5,5-letniemu Michałkowi, który od urodzenia zmaga się z poważnym schorzeniem nerek – dodał prezydent.

Michałkowi będzie można pomóc biorąc udział w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na 2 km lub wrzucając datki do puszek. Kwestę prowadzić będzie Stowarzyszenie Artystyczno- Społeczne Pracownia Przyszłości. Na licytację została wystawiona „Jedynka” startowa, dochód z aukcji również przekazany zostanie rodzinie chłopca.

Półmaraton, to również zmagania nauczycieli i energetyków. - Istotną rolą dla naszej firmy jest aktywność sportowa. Wspieramy w tym zarówno naszych pracowników, jak i sportowców światowego formatu. Rafakowcy uprawiają wiele dyscyplin sportowych i osiągają coraz lepsze wyniki: biegają, jeżdżą na nartach, rowerze, uprawiają triathlon czy grają w Darta. RAFAKO wspiera również sportowców wyczynowych, w tym najlepszych polskich zawodników. W tym gronie jest m.in. Ewa Bugdoł- Mistrzyni Europy w triathlonie długim. Raciborska Spółka wspiera również szereg imprez sportowych. Jedną z nich jest właśnie raciborski półmaraton. Wzorem poprzednich edycji, w ramach półmaratonu odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i mam nadzieję, że na stałe wpiszą się w kalendarz sportowych wydarzeń branży energetycznej. Dwa lata z rzędu nasza drużyna wygrała, mam nadzieję, że w tym roku powtórzy sukces. Serdecznie zapraszam do rywalizacji – zachęcał do udziału Krzysztof Burek, wiceprezes RAFAKO S.A..

Podczas piątkowej konferencji odbył się premierowy pokaz koszulek i medalu dla biegaczy oraz nagrody głównej, którą zawodnicy mogą wygrać biorąc udział w losowaniu.

- Koszulki dla zawodników mają kolor biały, a aplikację na nich zaprojektowała 8-letnia Blanka Majer. Dziewczynka wygrała konkurs, który ogłoszono wśród przedszkolaków oraz małych bywalców aquaparku H2Ostróg. Aplikacja przedstawia dwóch zadowolonych biegaczy, dziewczynkę i chłopczyka, którzy biegną do mety raciborskiego półmaratonu – wyjaśnia Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, dyrektor biegu.

Wyjątkowy jest również medal. Nie jest to zwykły krążek, a czwarta, ostatnia część projektu 4Biegi Racibórz. Połączone w całość stworzą niepowtarzalną pamiątkę z Raciborza, do której można dokupić ekspozytor.

Na uwagę zasługuje także pomysł Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu. Wzorem ubiegłych edycji do numeru startowego przypinana będzie „kropelka”, którą będzie można „wykupić” za przysłowiową złotówkę. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny.

III RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko bieg na ponad 21 km, ale też wspaniała impreza dla całych rodzin. W ramach odbywającego się pikniku wystąpią artyści z Raciborskiego Centrum Kultury, gry i zabawy dla najmłodszych. Dmuchany plac zabaw, mała gastronomia, Fotobudka czy masaże. Tak wiele propozycji, z pewnością uatrakcyjnią raciborski bieg.

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media