Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Kolejna drużyna za mocna dla Unii Turza

20.08.2017 19:15 | 1 komentarz | art

Niestety czwartej porażki z rzędu doznali piłkarze III-ligowej Unii Turza. Tym razem zbyt mocna dla podopiecznych Piotra Haudera była ekipa rezerw Górnika Zabrze. Wyjazdowe spotkanie Unia przegrała 1:3.

Już w pierwszej połowie Górnik prowadził 2:0 po golach Dominika Lasika i Oleksandra Szeweluchina. Ten pierwszy w 14. minucie wykorzystał błąd Konrada Powały, a Ukrainiec w 25. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Po zmianie stron Unia przezentowała się nieco lepiej, ale co z tego, skoro w 66. minucie David Ledecky podwyższył na 3:0. Honorowe trafienie dla Unii było dziełem Marka Gładkowskiego, który w 70. minucie sfinalizował koronkową akcję swojego zespołu.

Klubowi statystycy z Turzy wyliczyli, że porażka z Górnikiem oznacza najgorszy start w rozgrywkach ligowych Unii od 1970 r.

Górnik II Zabrze - Unia Turza Śl. 3:1 (2:0)

Bramki: Lasik (14.), Szeweluchin (25.), Ledecky (66.) - Gładkowski (66.)

Górnik: W. Pawłowski, D. Pawłowski, Wajsak, Szeweluchin, Olszewski, Lasik, Hajda, Grendel (60. Przybylski), Nowak (60. Arcon), Urynowicz (81. Joachim), Ledecky (78. Kiklaisz). Trener: Wojciech Gumola

Unia: Musioł, Szymiczek, Powała, Dudała, Dawid Pawlusiński (31. Musiolik), Domin, Kuczok, Setlak (46. Okraszewski), Polak (39. Hanzel), Glenc, Gładkowski. Trener: Piotr Hauder