środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Czy Dankowski uratuje Unię?

26.08.2017 15:42 | 6 komentarzy | art

W czwartek 24 sierpnia Unia Turza rozstała się z dotychczasowym trenerem III ligowej drużyny Piotrem Hauderem, a dzień później nawiązała współpracę z Józefem Dankowskim, który do tej pory prowadził rezerwy Górnika Zabrze. 

Czy Dankowski uratuje Unię?
fot. facebook.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  • Unia rozwiązała umowę z Hauderem po tym jak drużyna prowadzona przez dotychczasowego trenera doznała 4 porażek z rzędu w lidze, notując najgorszy start w rozgrywkach ligowych w pisanej historii klubu oraz przegranej w okręgowym Pucharze Polski z Płomieniem Kobyla. Unia zajmuje w lidze ostatnie miejsce. 

Hauder pracował w Unii od 11 miesięcy, zastąpił Jana Adamczyka. Razem z nim z klubu odszedł jego asystent Mateusz Galikowski. 

Nowym trenerem Unitów został Józef Dankowski, który poprowadził już piątkowy trening Unii. Przed nim trudne zadanie utrzymania klubu z Turzy w III lidze. Unia jak na razie wyraźnie odstaje poziomem od tych drużym, z którymi się w tym sezonie spotykała. Czy nowemu trenerowi uda się zmienić oblicze turskiej drużyny? Przynajmniej część odpowiedzi powinniśmy dostać już w niedzielę 27 sierpnia. Unia podejmie na własnym stadionie Pniówka Pawłowice. Początek meczu o godz. 17.00.