Sobota, 13 kwietnia 2024

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

EMPOL wsparł III RAFAKO Półmaraton Racibórz

31.08.2017 11:00 | 0 komentarzy | MP

- Zawsze tam, gdzie powstaje nasza instalacja angażujemy się w życie lokalnego społeczeństwa – powiedział w trakcie III RAFAKO Półmaratonu Racibórz Leszek Rataj, dyrektor ds. rozwoju i gospodarki odpadami w firmie EMPOL. Przedsiębiorstwo od pierwszej edycji wspiera raciborski bieg. W tym roku pełniło funkcję sponsora wydarzenia oraz współfinansowało główną nagrodę w losowaniu – Toyotę Aygo, którą wygrał Mateusz Wolnik zdobywca pierwszego miejsca w kat. Grand Prix Raciborza.

EMPOL wsparł III RAFAKO Półmaraton Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL już trzeci raz wsparło RAFAKO Półmaraton Racibórz. W pierwszych dwóch odsłonach biegu, firma ofiarowała swoją pomoc poprzez zakup pakietu startowego z numerem jeden, z którego pieniądze przeznaczono na cele charytatywne, a dokładniej; leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych Magdy, Wiki i Jurka. W tym roku EMPOL współfinansował główną nagrodę w losowaniu pośród biegaczy, którzy pomyślnie ukończyli bieg – Toyotę Aygo. Samochód w rezultacie trafił w ręce Mateusza Wolnika z Lysek, który tego dnia zdobył Grand Prix Raciborza a do mety dotarł jako pierwszy wśród Polaków.

W trakcie wydarzeniu firmę EMPOL reprezentował Leszek Rataj, dyrektor ds. rozwoju i gospodarki odpadami. - Współfinansowanie nagrody dla biegaczy, to podtrzymanie działań jakie prowadzimy na terenie Raciborza od czasu, kiedy weszliśmy z pomysłem budowy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Zawsze tam, gdzie powstaje nowa instalacja angażujemy się w życie lokalnej społeczności. W Raciborzu wspieramy właśnie półmaraton ponieważ to duża impreza, która promuje zdrowy i aktywny styl życia. Do tego dochodzi akcja charytatywna, która w tym roku poświęcona została zbieraniu funduszy na leczenie 5,5 – letniego Michałka - mówił Leszek Rataj, który wylosował zwycięzcę samochodu. - Dwa lata z rzędu licytowaliśmy startową jedynkę. W tym roku, z racji 800-lecia nadania praw miejskich Raciborza, postanowiliśmy współfinansować nagrodę w półmaratonie, aby ta inicjatywa nabrała większego rozmachu i więcej osób zdecydowało się wystartować. Wiemy, że przy tego typu imprezach wartość nagrody jest doskonałą promocją i argumentem dla zawodników, a samemu wydarzeniu podnosi prestiż – dodał Leszek Rataj.

Szczęśliwy posiadacz samochodu, Mateusz Wolnik, tak wspomina moment wygranej i bieg. - To był dla mnie ogromny szok! Do teraz nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Jeszcze w życiu niczego nie wygrałem! W biegu udało mi się dotrzeć do mety na 9 miejscu. Byłem słabszy ale cieszę się, że w rezultacie zdobyłem Grand Prix Raciborza. Obecnie nie zamierzam poprzestawać na laurach i nadal trenować do kolejnych startów, aby w przyszłości być może stanąć na podium raciborskiego półmaratonu – powiedział Mateusz Wolnik.     

Warto wspomnieć, że EMPOL regularnie stara się współpracować ze społecznością oraz wspierać inicjatywy niosące pomoc osobom potrzebującym. Takich działań, przedsiębiorstwo na swoim koncie ma już kilka. Firma wspiera także lokalny sport, kulturę, zatrudnia osoby niepełnosprawne oraz wspomaga raciborski szpital.

***

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Matusik / Adventure Media

***

EMPOL Sp. z.o.o.- rodzinne Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Tylmanowej. Od 20 lat zajmuje się transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. W ubiegłym roku, w ramach Partnerstwa Publiczno-Prawnego z Gminą Racibórz, EMPOL wybudował Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Szczegółowe informacje na temat Spółki dostępne są na stronie internetowej, pod adresem www.pukempol.pl.

***

KONTAKT:

www.pukempol.pl

Materiał zewnętrzny