środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Unia Turza wreszcie wygrała

03.09.2017 13:15 | 0 komentarzy | art

Po pięciu porażkach z rzędu, Unia Turza wygrała wreszcie mecz. W sobotę 2 września podopieczni Józefa Dankowskiego pokonali na wyjeździe 3:1 Falubaz Zieloną Górę.

Archiwum

Mecz rozpoczął się dla Unitów kiepsko, bo już w 9. minucie miejscowi wyszli na prowadzenie po golu Artura Małeckiego. Ten wykorzystał nieszczęśliwą interwencję Marcina Zarychty i w sytuacji jeden na jeden nie miał problemów z pokonaniem Marcina Musioła.

Unia wyrównała w 66. minucie, po golu Dariusza Pawlusińskiego, który dopadł do piłki podanej przez Sławomira Musiolika, odbitej jeszcze przez jednego z zawodników Falubazu.

W 79. minucie Musiolik - uznany przez oficjalną stronę interentową turskiego klubu za najlepsze zawodnika meczu - zanotował drugą swoją asystę, tym razem dogrywając prostopadle do Dawida Hanzela, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza Falubazu. 9 minut później wynik meczu ustalił Hanzel, który po podaniu Jonatana Domina ograł obrońcę gości i lewą nogą trafił do bramki.

Unia przełamała fatalną passę i od razu opuściła ostatnie miejsce III lidze. Oby tym samym rozpoczęła marsz w górę ligowej tabeli.

Falubaz Zielona Góra - Unia Turza 1:3 (1:0)

Bramki: Małecki (9.) - Pawlusiński (66.), Hanzel (79.), (88.)

Unia: Musioł, Szymiczek, Staniczek, Zarychta, Glenc, Gładkowski (62. Domin), Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Okraszewski (62. Krzyżok, 83. Powała), Musiolik, Hanzel. Trener Józef Dankowski.