Stal Kuźnia Raciborska przebudziła się po przerwie [ZDJĘCIA]

03.09.2017 21:24 | 0 komentarzy | kozz

W niedzielę w Rudzie Kozielskiej rozegrano derby gminy Kuźnia Raciborska.

Radość piłkarzy KS Stal po pięknym trafieniu Sebastiana Dziadury zza pola karnego

Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy. Piłka po strzale Dawida Gierona zmyliła bramkarza przyjezdnych i "Koziołki" objęły prowadzenie w derbach gminy Kuźnia Raciborska. Na wyrównanie czekać trzeba było do drugiej połowy. Wówczas bramkę na 1:1 zdobył Damian Kilian. Jego imiennik, Damian Słupina podwyższył prowadzenie na 2:1 dziesięć minut później. Zarówno zawodnicy z Rudy Kozielskiej jak i z Kuźni Raciborskiej byli bliscy strzelanie kolejnego gola. Tego po świetnym uderzeniu z dystansu zdobył wracający po kontuzji Sebastian Dziadura. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Łukasz Żak strzelając do własnej bramki.

LKS Ruda Kozielska - KS Stal Kuźnia Raciborska 2:3 (1:0)

Dawid Gieron 17., Łukasz Żak 90.+3.-sam. - Damian Kilian 54., Damian Słupina 66., Sebastian Dziadura 86.

Żółte kartki: Jacek Jakoniuk (KS Stal) - Dawid Gieron (LKS Ruda Koz.)

Sędziowali: Grzegorz Wojda, Dariusz Lenort, Kamil Jureczko (KS Racibórz)

LKS Ruda Kozielska: Brian Miera - Marcin Adamiak, Andrzej Stronczyński, Marcin Dyrszka, Daniel Krawiec (70. Sebastian Sadło), Marcin Bachrej, Piotr Ficek (75. Rafał Musioł), Łucjan Węglorz, Dawid Gieron (65. Mateusz Kłoda), Andrzej Adamiak, Adam Michalik (55. Sebastian Belkius). Opiekun: Łucjan Węglorz.

KS Stal Kuźnia Raciborska: Kamil Krawiec (45. Łukasz Żak) - Marcin Cyburt (63. Piotr Wiączek), Kamil Hadała, Robert Telma, Jacek Jakoniuk, Damian Kilian (87. Daniel Gławęda), Damian Słupina (89. Adam Szczypka), Łukasz Kijas (31. Rafał Żymełka), Aleksander Lach (63. Szymon Szabałowski), Sebastian Dąbrowski (41. Sebastian Dziadura), Mateusz Grzesik. Trener: Jacek Jakoniuk.