Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Rybniczanka wicemistrzynią Polski w tenisie ziemnym [KOMENTARZ, ZDJĘCIA]

09.09.2017 16:21 | 0 komentarzy | pm

Znakomicie na kortach w Gliwicach zaprezentowała się Magdalena Zajda. 

Rybniczanka wicemistrzynią Polski w tenisie ziemnym [KOMENTARZ, ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 2 do 9 września na kortach tenisowych w Gliwicach odbywały się Mistrzostwa Polski w Tenisie seniorów – Fundacja Radan Gliwice Open 2017. W rywalizacji kobiet, o tytuł najlepszej w kraju, walczyła rybniczanka Magdalena Zajda, która na co dzień reprezentuje klub Advantage Bielsko-Biała. W zawodach była rozstawiona z nr 4.
Zajda dotarła aż do finału, w którym jej przeciwniczką była Katarzyna Wysoczańska z KTA Wrocław. Mecz o złoto znakomicie rozpoczęła rybniczanka (urodzona w 1999 roku). Grała bardzo mądrze, agresywnie, często stosowała skróty i szybko wyszła na prowadzenie 4:0. W piątym gemie Zajda zrobiła kilka niewymuszonych błędów i jej rywalka zapisała na swoim koncie pierwszy gem. Jak się okazało jedyny w inauguracyjnym secie. Druga partia miała zgoła inny przebieg niż pierwsza. Wysoczańska zaczęła grać agresywniej, nie popełniała błędów, co niestety często przydarzało się Zajdzie, tak jak chociażby w gemie nr 4, kiedy to dwa razy popełniła podwójny błąd serwisowy i przegrywała w efekcie 0:4. Cały set zakończył się zwycięstwem jej rywalki 6:1.
Trzecia i decydująca odsłona tego spotkania rozpoczęła się od dominacji Wysoczańskiej, która prowadziła już 5:1. Rybniczanka nie chciała jednak poddać się bez walki i po heroicznym boju doprowadziła do stanu 5:5. W 11. gemie miała dwie piłki na przełamanie swojej rywalki, ale nie udało się ich wykorzystać. Po chwili zawodniczka z Wrocławia okazała się lepsza również w gemie 12. i ostatecznie to Katarzyna Wysoczańska mogła się cieszyć ze złotego medalu i tytułu mistrzyni Polski. Magdalenie Zajdzie pozostał tytuł wicemistrzyni i srebrny medal.

PO MECZU POWIEDZIAŁA
Magdalena Zajda
: Nie wiem czego zabrakło w końcówce, żeby zakończyć finał zwycięsko. Być może za szybko chciałam wygrać. Było bardzo blisko i to też chyba trochę przygniotło mnie do ziemi. W III secie przegrywając wysoko, postanowiłam, że będę walczyć do końca. Zobaczyłam, że trybuny są prawie pełne, więc kibicom też się to należało. Grałam ponad swoje siły. Nie będę ukrywała, że odczuwałam już zmęczenie całym tygodniem rywalizacji. Ten tytuł wicemistrzyni kraju jest dla mnie najważniejszym osiągnięciem w karierze. Zawsze chciałam zdobyć medal MP, tutaj udało się dojść do finału, więc ostatecznie jestem bardzo zadowolona. Ja często trenuję w Rybniku, głównie w lato, kiedy nie jest potrzebna hala. Korzystam z kortów przy elektrowni, a także w Stodołach u pana Łukasza Lajdamika. Brakuje w Rybniku hali tenisowej, gdyby była, to pewnie cały rok trenowałabym w mieście, w którym mieszkam. Bo Rybnik jest mi bardzo bliski.

WYNIKI MAGDALENY ZAJDY
1. runda
: Magdalena Zajda – Julia Przybylska 6:0, 6:3
2. runda: Magdalena Zajda – Agata Mlazga 3:6, 6:2, 6:1
Ćwierćfinał: Magdalena Zajda – Justyna Pająk 4:6, 6:3, 6:3
Półfinał: Magdalena Zajda – Zuzanna Wilk 7:5, 6:0
Finał: Magdalena Zajda – Katarzyna Wysoczańska 6:1, 1:6, 5:7