Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Studzienna u szczytu. Hat-trick Rosika [ZDJĘCIA]

11.09.2017 14:45 | 0 komentarzy | kozz

W VI kolejce raciborskiej A klasy na boisku w Zawadzie Książęcej spotkały się drużyny Zgody i Studziennej. Faworytem spotkania byli przyjezdni i też to potwierdzili strzelając gospodarzom pięć bramek. Hat-trickiem popisał się powracający do przygody z piłką nożną Adrian Rosik.

Już w 5. minucie prowadzenie gościom dał Rosik. Przewagę Studziennej w 27. minucie powiększył Wojciech Pytlik. Gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniem Artura Brzoski, ale jeszcze przed przerwą na 3:1 dla podopiecznych Wojciecha Grabinioka strzelił Norbert Lipicki. Po przerwie swojego hat-tricka skompletował Rosik, który najpierw trafił w 50. minucie, a następnie w 83. Wynik końcowy na 2:5 ustalił samobójczym trafieniem Dawid Małecki. Studzienna ma na koncie 13 punktów i razem z Czarnymi Nowa Wieś oraz Kornowacem znajduje się u szczytu A klasy. Zgoda Zawada Książęca coraz bardziej dołuje. Notując trzecią porażkę z rzędu znajduje się na dwunastej lokacie. W najbliższy weekend Studzienna podejmować będzie u siebie niepokonany dotąd Górnik Pszów, a Zawada Książęca wybierze się do lidera z Nowej Wsi.

LKS Zgoda Zawada Książęca - LKS Studzienna 2:5 (1:3)

Artur Brzoska 37., Dawid Małecki 89.-sam. - Adrian Rosik 5., 50., 83., Wojciech Pytlik 27., Norbert Lipicki 44.

Żółte kartki: Marek Kołodziej, Artur Chroboczek, Leszek Floriańczyk, Artur Brzoska (wszyscy Zgoda)

ZGODA: Denis Gruszka - Adam Baron, Artur Brzoska, Artur Chroboczek, Paweł Czogalla, Leszek Floriańczyk, Marek Kołodziej, Marcin Łowicki, Andrzej Mika, Patryk Romanowski (85. Krzysztof Porwoł), Paweł Wollnik. Trener: Janusz Tomala.

STUDZIENNA: Rafał Koczwara - Wojciech Pytlik, Konrad Świstowski (70. Denis Abramczyk), Nathan Przybyła, Adrian Rosik, Wojciech Grabiniok, Franciszek Heflinger, Mateusz Janik, Norbert Lipicki (65. Dawid Małecki), Marcin Psota (80. Kacper Korczok), Jacek Świerczyński. Trener: Wojciech Grabiniok.