imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Medale rybnickich lekkoatletów

13.09.2017 09:14 | 0 komentarzy | pm

Sukcesy młodych lekkoatletów na Makroregionie w Opolu.

Młodziczki i młodzicy z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego sekcji Lekkoatletycznej –wywalczyli pięć medali na Makroregionie w Opolu, które są mistrzostwami dwóch województw (Śląskie i Opolskie), a zarazem eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików, które się odbędą 23 września w Białej Podlaskiej. Mistrzowie Makroregionu oraz zawodnicy z najlepszymi wynikami kwalifikują się na MP.

Zawodniczki i zawodnicy RMKS, którzy wywalczyli medale: Agata Powcioł okazała się najlepszą zawodniczką w rzucie młotem 3 kg, wywalczyła złoty medal oraz kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików w Białej Podlaskiej. Kamil Garus został brązowym medalistą w biegu na 100 m. Brązowe medale wywalczyli również Dominik Grelich (w rzucie młotem 5 kg), Paweł Tebel (rzut oszczepem). Sztafeta (4 x 100 m) w składzie: Natalia Rojek, Emilia Gut, Agata Bąk, Katarzyna Podwojska, wywalczyła 2. miejsce.