Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Srebro Wanke i Wolnego, brąz Gucika

15.09.2017 19:12 | 0 komentarzy | kozz

Zakończyły się rozgrywane w piątek Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. Areną zmagań była hala Rafako przy Łąkowej w Raciborzu. MKZ Unia Racibórz wywalczyła 3 medale.

Grzegorz Wanke w pierwszej rundzie pokonał klubowego kolegę Arkadiusza Gucika, który później dotarł do walki o brązowy medal

Srebro w kategorii 66 kg wywalczył Grzegorz Wanke, przegrywając w finale z Gevorgiem Sahakyanem z Cartusii Kartuzy. Również srebrny krążek tyle, że w kategorii 80 kg wywalczył Mateusz Wolny, przegrywając walkę o złoto z Edgarem Babayanem z Sobieskiego Poznań. Brąz w kategorii 66 kg wywalczył Arkadiusz Gucik pokonując Mateusza Piotra Nowaka z Olimpijczyka Radom.

Unię Racibórz reprezentowało siedmiu zapaśników. Łącznie startowało 110 zawodników z 26 klubów.