imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Pięć medali judoków Polonii na Brno Cup 2017

20.09.2017 10:00 | 0 komentarzy | pm / Polonia Rybnik

Juniorzy młodsi oraz młodzicy Polonii Rybnik wystartowali w turnieju Brno Cup.

W drugim co do wielkości czeskim mieście – corocznie odbywa się jeden z największych turniejów judo dla juniorów młodszych i młodzików. W tym roku wystartowało kilkaset zawodników z całej Europy Środkowej. Nie mogło tam zabraknąć judoków Polonii Rybnik, którzy mogą pochwalić zdobyciem 5 medali. W sobotę krążki zdobyły Zuzanna Łogożna (57 kg) i Natalia Kuczek-Feć (48 kg). W niedzielę na podium stanęli Karolina Mika (48 kg), Dawid Szulik (55 kg) i Marcin Gardian (42 kg).
W pierwszy dniu w kategorii junior młodszy najlepiej spisała się Natalia Kuczek-Feć. Natalia wygrała wszystkie swoje walki i mogła cieszyć się ze złotego medalu. Brązowy medal wywalczyła Zuzia Łogożna wygrywając w ostatniej walce z zawodniczką z Czech - Vanda Pospisilova.
W drugim dniu startu – wśród młodzików najlepiej z całej drużyny spisał się Dawid Szulik, który wywalczył złoty medal. W jego wadze na liście pojawiło się ponad 50 zawodników. Po drodze do medalu wygrał m.in. z aktualnym mistrzem Czech. W finale pewnie pokonał Chorwata - Rokko Torre. Srebrny medal zdobyła Karolina Mika, która z powodu kontuzji zrezygnowała z walki w finale. Świetnie spisał się także Marcin Gardian - zdobywca 3. miejsca.
Trenerzy Ariel Kuśka oraz Krzysztof Mika mogą być zadowoleni ze swoich zawodników. Zdobycie tych medali to dobry prognostyk na zbliżające się Mistrzostwa Polski Młodzików oraz zawody rangi pucharu Polski dla kategorii juniora młodszego. – Pomimo, że nie wszyscy zdobyli medale to widać, że okres wakacyjny został naprawdę dobrze przepracowany. Kilku osobom niewiele zabrakło do zdobycia medalu, a trenerzy już zapowiedzieli start w tych zawodach w 2018 roku – usłyszeliśmy w klubie Polonia Rybnik.