środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Dubel projektu 4Biegi Racibórz w Święto Niepodległości

20.09.2017 12:46 | 0 komentarzy | kozz

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości biegacze, którym nie udało się skompletować w całość medalu projektu 4Biegi Racibórz będą mieli okazję uczestniczyć w dublu.

Dubel projektu 4Biegi Racibórz w Święto Niepodległości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sześciokilometrowa trasa prowadzić będzie przez żwirownię Ostróg. Limit uczestników wynosi 200 osób, zatem do zapisów czas start: ZAPISZ SIĘ TUTAJ.

Racibórz, w tym roku obchodzi 800-setny jubileusz przyznania praw miejskich, jedną z propozycji uczczenia obchodów był projekt 4Biegi Racibórz. Łączył w sobie 4 najważniejsze raciborskie biegi: Bieg Nadodrzański, Twardziela, Bieg bez Granic i III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Po każdych ukończonych zawodach uczestnik otrzymywał część medalu przedstawiającą charakterystyczne miejsca w mieście. Złożony w całość stanowi unikatową pamiątkę z Raciborza.

Organizatorzy mają świadomość, że nie wszystkim udało się skompletować krążek, więc postanowili zorganizować dubel. Dodatkowy bieg odbędzie się 11 listopada (sobota) o godz. 11.00. Start i meta ulokowane będą przy ul. Grzonki. Trasa liczy ok. 6 km, wiedzie poprzez żwirownię w dzielnicy Ostróg. - Każdy, kto ukończy wymagany dystans otrzyma 1 zewnętrzną część medalu projektu 4Biegi. Okrągła, którą można było zdobyć startując w półmaratonie jest już niedostępna - tłumaczy Tomasz Bieliński z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Opłata startowa do 6 listopada wynosi 20 zł, a w dniu zawodów 40 zł (płatna tylko gotówką). Należy się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Biuro Zawodów, znajdować się będzie przy ul. Grzonki, czynne w godz. 8.30-10.30.

Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media