Odra Centrum w półfinale pucharu Polski [ZDJĘCIA]

21.09.2017 00:09 | 3 komentarze | kozz

Zacięta rywalizacja w ćwierćfinale pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik.

Rywalizacja lidera czwartej ligi z czołową drużyną klasy okręgowej od początku nabrała rumieńców, mimo że warunki atmosferyczne były niekorzystne. Strzelanie w meczu od samobójczego trafienia zaczął Paweł Szczeciński, dzięki czemu Odra Centrum prowadziła 1:0. Pięć minut później za sprawą Damiana Gabrysiaka było już 2:0 dla czwartoligowca. Gospodarze nie poddali się tak łatwo i kontaktowego gola kolejne pięć minut później zdobył Grzegorz Świenty. W dwóch kolejnych minutach padły kolejne dwie bramki. Na 2:2 wyrównał Konrad Cieślak, a chwilę później ponownie prowadzenie Odrze dał Tomasz Zieliński. Piłkarze Bartłomieja Sochy prowadzili do przerwy 3:2, a kibice mieli nadzieję na ciekawe widowisko w drugiej części meczu. I takie było, ale na gola, tym razem jedynego, czekać trzeba było do końca spotkania. Gola dającego podwyższenie rezultatu na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry dał 17-letni rezerwowy Odry Dorian Leśniewski. Odra Centrum po wygranej 4:2 w Połomii, awansowała do półfinału PP na szczeblu podokręgu Rybnik.

KS Płomień Połomia - MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 2:4 (2:3)

Grzegorz Świenty 24., Konrad Cieślak 25. - Paweł Szczeciński 14.-sam., Damian Gabrysiak 19., Tomasz Zieliński 26., Dorian Leśniewski 88.

Sędziowali: Mateusz Patla, Andrzej Gorzawski, Kamil Kubiak (KS Rybnik)

Żółte kartki: Dawid Łyżwa, Michał Sitko, Marcin Prusakowski, Paweł Szczeciński (wszyscy Płomień Połomia) - Mateusz Bugdoł, Artur Cichy, Krzysztof Cerkowniak (wszyscy Odra Centrum).

Płomień: Michał Sitko - Karol Szypuła, Marcin Prusakowski, Dawid Łyżwa, Paweł Szczeciński, Łukasz Matuszek (55. Artur Kuczka), Arkadiusz Kindalski (46. Grzegorz Pawela), Marcin Plura (65. Patryk Pielesz), Konrad Cieślak, Łukasz Herok (55. Tomasz Siegmund), Grzegorz Świenty. Trener: Mirosław Szwarga.

Odra: Daniel Jona - Marcin Lukoszek, Mateusz Bugdoł (69. Dorian Leśniewski), Artur Cichy, Marcin Stachurski, Krzysztof Cerkowniak, Dawid Nepelski, Tomasz Zieliński, Damian Gabrysiak (85. Marcin Oślizlok), Kajetan Florkowski, Kamil Nowakowski (77. Radosław Minta). Trener: Bartłomiej Socha. II trener: Marcin Malinowski.