Brązowy medal Alicji Klasik w Pucharze Polski Juniorek w szpadzie

30.09.2017 15:00 | 0 komentarzy | pm

Bardzo dobrze z ważnych zawodach zaprezentowali się szermierze RMKS Rybnik.

W Radlinie odbył się pierwszy w tym sezonie puchar Polski juniorów i juniorek w szpadzie (do 20. lat). Na radlińskich planszach nie mogło zabraknąć zawodników w RMKS Rybnik, którzy byli jedną z liczniejszych grup. W stawce 96 szpadzistów najlepszym zawodnikiem z Rybnika okazał się Jarosław Fajkis, który zajął 20. miejsce, tuż za nim bardzo dobre 21. miejsce zajął 14-letni Wiktor Wałach, a 22. był Ryszard Kałuziński.

W stawce 109 zawodniczek, ogromną niespodziankę sprawiła najmłodsza zawodniczka RMKS – zaledwie 13-letnia Alicja Klasik, która zajęła 3. miejsce i zdobyła brązowy medal. – Po znakomitych walkach eliminacyjnych Alicja pokonała kilka zawodniczek starszych od siebie nawet 6 lat. Dopiero w walce półfinałowej przegrała z mistrzynią Europy kadetek z ubiegłego sezonu, Barbarą Brych 9:15 – informuje Artur Fajkis, trener rybnickich szermierzy. W najlepszej „16” turnieju znalazła się jeszcze Patrycja Frystacka, która zajęła 16. miejsce. – Tym startem nasze zawodniczki zdobywając cenne punkty, umocniły się w czołówce najlepszych szpadzistek w kraju. Aktualnie Alicja Klasik jest liderką listy młodziczek (do 14. lat) i juniorek młodszych (do 17. lat) Polskiego Związku Szermierczego. 2. miejsce na liście juniorek młodszych zajmuje Beata Pękała, 5. miejsce Kinga Zgryźniak, a 14. miejsce Patrycja Frystacka. W szpadzie męskiej 6. miejsce zajmuje Marcin Tumas – dodaje Fajkis.