Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Znakomity występ rybnickich judoczek w Grand Prix

07.10.2017 17:08 | 0 komentarzy | pm

Anna Borowska i Agata Perenc na podium pucharu świata. 

Znakomity występ rybnickich judoczek w Grand Prix
Fot. Polish Women's Judo Team
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W siedmioosobowym składzie wybrała się reprezentacja Polski na turniej Grand Prix, który odbywa się w stolicy Uzbekistanu Taszkiencie. W sumie do tegorocznych zawodów zgłosiło się 200 judoczek i judoków z 29 państw. Ponad połowę stanowią faworyci imprezy czyli reprezentanci Uzbekistanu, Rosji i Kazachstanu.

W piątek w Taszkiencie wystartowały trzy zawodniczki, a wśród nich Anna Borowska z Kejza Team Rybnik (57kg) i Agata Perenc z Polonii Rybnik (52 kg). Obie rybniczanki biły się znakomicie i zameldowały się w finale.

W walce o złoto 23-letnia Borowska zmierzyła się z Izraelką Timna Levy Nelson i zakończyła ją pięknym rzutem, co oznaczało, że stanie na najwyższym stopniu podium. Wcześnie zawodniczka Kejza Team wygrała z Kumush Hodjaevą (Uzbekistan), Leung Po Sum (Hong Kong), a w półfinale z Włoszką Giulią Caggiano.

Agata Perenc, która ma już n akoncie 3 brązowe medale z Grand Prix, doszła do wielkiego finału w imponującym stylu, pokonując Tsui Shuk Ki (Hongkong), Aigunim Tuitekovą (Kazachstan) i w półfinale Ariel Bezalel (Izrael). W finale rybniczanka przegrała niestety z inną Izraelką Betiną Temelkovą, zdobywają ostatecznie srebrny medal.

Za złoto Anna Borowska otrzyma 3 tysiące dolarów (zawodniczka 2400, trener 600), a za srebro Agata Perenc 2 tysiące dolarów (zawodniczka 1600, trener 400).