Sukcesy zapaśników Unii Racibórz w Radomiu i Kraśniku

09.10.2017 12:55 | 0 komentarzy | kozz

Pięć medali wywalczyli młodzi zawodnicy MKZ Unia Racibórz podczas rozgrywanego w ten weekend w Radomiu - III Pucharu Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym, w ramach 45. Memoriału im. Władysława Miazio.

W tej prestiżowej imprezie oprócz najlepszych krajowych zawodników, wzięli również udział goście z Armenii i Ukrainy. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Czarnecki (54kg) i Tomasz Wawrzyńczyk (100 kg). Srebrne medale do Raciborza przywieźli Krzysztof Prasek (69 kg) i Piotr Stolarczyk (42 kg), a medal brązowy zdobył Nils Heiduczek (63 kg). Ponadto drugie miejsce wywalczył Krzysztof Steffan (63 kg), który na co dzień trenuje w raciborskiej Unii, w ramach Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży. W klasyfikacji drużynowej podopieczni trenerów Piotra Szczeponioka, który jest zarazem trenerem kadry, Piotra Żurawika i Mateusza Wanke wśród 46 drużyn uplasowali się na 2. miejscu. Sukcesy unitów w Radomiu w podwójnej roli obserwował Ryszard Wolny, jako prezes MKZ Unia Raciborzu i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Równolegle w Kraśniku na 26. Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej z powodzeniem startowały zapaśniczki Unii Racibórz. W gronie juniorek, Agata Walerzak wygrała rywalizację w kategorii 48 kg, a Weronika Szewczyk była druga w wadze 55 kg. W młodszej grupie wiekowej - kadetek, Julia Basińska uplasowała się na 7. miejscu w wadze 52 kg. Opiekę szkoleniową nad unitkami sprawuje Sylwia Bileńska.