Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Rybniccy bokserzy najlepsi drużynowo [ZDJĘCIA]

16.10.2017 12:07 | 0 komentarzy | pm

Na hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się  XVII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana.

W ostatni weekend, podczas turnieju bokserskiego w Boguszowicach, wystartowało 55 zawodników z 18 klubów, w tym ekipa ze Słowacji (Nitra), Czech (Ostrawa i Hawirzow) oraz kluby ze Śląska. Przez dwa dni można było oglądać bardzo dużo ciekawych walk. Wystąpił aktualny wicemistrz Europy Mirek Gorol z Kosowa, który wygrał swoje walki (finał z mistrzem Polski Przybyłą) i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Najlepszym młodzieżowcem został zawodnik z Nitry Michael Ballai, najlepszym kadetem Szymon Skorupa z RMKS Rybnik, a wśród kobiet najlepszą zawodniczką została aktualna mistrzyni Polski kadetek Oliwia Buchta z RMKS Rybnik.
Drużynowo wygrali zawodnicy Rybnika, gromadząc 59 pkt, na drugim miejscu (51 pkt) uplasowali się zawodnicy z Nitry, a na trzecim Javor Team Jaworzno (22 pkt).
Jeżeli chodzi o zawodników RMKS, swoje kategorie wagowe wygrali: Oliwia Buchta. Artur Skorupa, Szymon Skorupa, Dawid Siedlecki i Dawid Ruciński. Drugie miejsca zajęli: Anna Pierchała, Kacper Urbaniec, Daniel Skorupa i Paweł Masternak.
Dekoracji zawodników dokonywali: żona Józefa Cyrana - Jolanta z rodziną, wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski, przewodniczący rady miasta Jan Mura, wicedyrektor MOSiR Arkadiusz Skowron.