Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Finał Śląskiej Ligi Regatowej [ZDJĘCIA, ZAPOWIEDŹ]

21.10.2017 09:24 | 0 komentarzy | pm

21 października na Zalewie Rybnickim odbędzie się finał Śląskiej Ligi Regatowej czyli cyklicznych żeglarskich rozgrywek ligowych rozgrywanych na wodach Zalewu Rybnickiego. Faworytem do zwycięstwa są prowadzące w rankingu załogi Instalmex, Inżbud i Nowy Dom.

Finał Śląskiej Ligi Regatowej [ZDJĘCIA, ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Finał Śląskiej Ligi Regatowej będzie jednocześnie czwarta rundą Ligi rozgrywanej od początku września. To już 5 edycja tych rozgrywek organizowanych nieprzerwanie od 2015 roku. Dla publiczności przygotowano atrakcję w postaci darmowych rejsów jachtem żaglowym wokół trasy regat. Bazą regat będzie ośrodek Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im Pierożka przy ulicy Rudzkiej 236b.

O zwycięstwo w tej edycji walczy 7 załóg ścigających się na jednakowych, dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650. 3 załogi od początku regat walczy o czołowe miejsca, co regaty zamieniając się pozycjami. W roli lidera do regat wystartuje załoga Krzysztofa Harnasza z Instalmex’u z 21 pkt na koncie, ale tuz za nimi z dwoma punktami straty ekipa z Nowego Domu i z czterema punktami załoga Radka Jamroza z Inżbudu. Ponieważ ostatnia runda liczona jest podwójnie, praktycznie oznacza to że ta załoga która wygra sobotnie regaty zwycięży w klasyfikacji generalnej ligi:

Śląska Liga jest kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały już w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu Miasta Rybnik.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 5 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Klasyfikacja po 3 rundach
1. Instalmex – 21 pkt
2. Nowy Dom - 19 pkt
3. Inżbud - Rybnicki Klub Żeglarski - 17 pkt
4. Possible Worldwide Polska - 12 pkt
5. MultiComfort - 7 pkt
6. Śląski Yacht Club 2 - 6 pkt
7. Śląski Yacht Club K4D - 5 pkt