Canal+ Sport wspomina kartoflisko i historyczną wygraną w Wodzisławiu Śląskim

23.10.2017 21:30 | 3 komentarze | kozz

W poniedziałek w programie "Ekstraklasa po godzinach" w Canal+ Sport przypomniano mecz na szczycie sezonu 2002/2003 Odra Wodzisław - Wisła Kraków.

fot, screen Canal + Sport

W cyklu "Zdarzyło się wczoraj" pokazano fragmenty meczu 10. kolejki I ligi (najwyższy poziom) rozegranego na stadionie przy Bogumińskiej (20 października 2002). Na boisku, a bardziej jak to reporterzy nazwali - kartoflisku, Odra wygrała z grającą wówczas w europejskich pucharach Wisłą 3:2. Stadion na spotkanie pierwszej z drugą drużyną wypełnił się po brzegi (4000 widzów), a Odra po wygranej została liderem I ligi. Sezon zakończyła ostatecznie na piątym miejscu, mistrzem została Wisła.

Odra szybko, bo już w ósmej minucie objęła prowadzenie po golu Rafała Jarosza, a sześć minut później na 2:0 z karnego podwyższył Paweł Sibik. Przed przerwą było już 3:0, gdy do bramki trafił Jacek Ziarkowski. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Odry 3:2, a dla Wisły strzelili Kazimierz Moskal i Marcin Kuźba.

Dziś przy Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim murawa jest wręcz idealna, ale nie ma drużyny na najwyższym poziomie. Na legendarnym stadionie kibice mogą się przyglądać jedynie seniorskim rozgrywkom piłkarzy MKP Odry Centrum w IV lidze (5. poziom rozgrywkowy), piłkarzy APN Odra sp. z o.o. w klasie okręgowej (6. poziom rozgrywkowy) i piłkarkom SWD Wodzisław Śląski w II lidze (3. poziom rozgrywkowy). Mimo wielu starań żadne ze stron nie doszły do porozumienia, aby stworzyć jeden klub i wrócić do czasów wielkiej Odry Wodzisław.

Trenerem drużyny był Ryszard Wieczorek, a skład Odry przedstawiał się następująco: Marcin Bęben - Roman Madej, Radim Sablik, Robert Górski, Wojciech Myszor, Wojciech Górski, Paweł Sibik (86. Dariusz Kłus), Wojciech Grzyb, Rafał Jarosz, Jacek Ziarkowski (75. Michał Chałbiński), Piotr Rocki (55. Przemysław Pluta).

Skład Wisły: Angelo Hugues - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Maciej Stolarczyk, Kalu Uche (61. Grzegorz Pater), Paweł Strąk, Kazimierz Moskal (53. Piotr Brożek), Kamil Kosowski, Maciej Żurawski, Marcin Kuźba. Trener: Henryk Kasperczak.

MKS Odra Wodzisław Śląśki - Wisła Kraków 3:2 (3:0)

Rafał Jarosz 8., Paweł Sibik 14.-k., Jacek Ziarkowski 40. - Kazimierz Moskal 49., Marcin Kuźba 74.

Klasyfikacja strzelców:

• 24 gole: Stanko Svitlica (Legia Warszawa)
  • 22 gole: Maciej Żurawski (Wisła Kraków)
  • 21 goli: Marcin Kuźba (Wisła Kraków), Andrzej Niedzielan (Górnik Zabrze, Dyskobola Grodzisk Wielkopolski)
  • 14 goli: Jacek Ziarkowski (Odra Wodzisław Śląski)
  • 13 goli: Michał Chałbiński (Odra Wodzisław Śląski)

Powtórka programu o godz. 0:00 i 14:30 (24.10.) w Canal+ Sport 2 i o godz. 6:00  (24.10) w Canal+ Sport