Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Radek Jamróz i załoga RKZ Inżbud wygrywa Śląską Ligę Regatową

25.10.2017 13:00 | 1 komentarz | pm / mat. prasowe

Inżbud postawił „kropkę nad i” i wygrał wszystko co było do wygrania.

Radek Jamróz i załoga RKZ Inżbud wygrywa Śląską Ligę Regatową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakończyła się 5. edycja Śląskiej Ligi Regatowej czyli cyklicznych żeglarskich rozgrywek ligowych rozgrywanych na wodach Zalewu Rybnickiego. Bezkonkurencyjnym okazała się załoga RKZ Inżbud w składzie Radek Jamróz oraz Zbigniew i Filip Bogaccy, która wygrywając trzy wyścigi zapewniła sobie awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Niespodziewanie dotychczasowy lider Krzysztof Harnasz z Instalmexu zanotował słabszy występ, zakończył regaty dopiero na 5. miejscu i spadł w klasyfikacji końcowej ligi na drugie miejsce.

Przed finałową runda na czele znajdowały się 3 załogi Inżbudu, Instalmexu oraz Nowego Domu i wszystko wskazywało, że walka o końcowy triumf rozegra się pomiędzy tymi załogami. Jednak finałowe regaty obfitowały w zacięte, ciasne wyścigi i końcowe wyniki obfitują w niespodzianki. Wspomniany Inżbud postawił „kropkę nad i” i wygrał wszystko co było do wygrania awansując w rankingu z 3 miejsca na pierwsze. Walcząca o 3 miejsce kobieca załoga Nowy Dom ze sternikiem Anetą Harnasz, tym razem pływała z mniejszym szczęściem zajmując w finałowej rundzie dopiero 6 miejsce i tym samym spadając z podium w klasyfikacji generalnej ligi na 4. miejsce. Niespodziewanie doskonale popłynęła załoga Possible Worldwide Polska zajmując doskonałe 2. miejsce w regatach, a zdobyte punkty pozwoliły im na awans na 3. miejsce w rankingu ligi wyprzedzając Nowy Dom. Doskonały start zanotowała druga kobieca załoga K4D ze Śląskiego Yacht Clubu, zajmując najlepsze w historii 3. miejsce w regatach i wygrywając jeden z wyścigów.

Bazą regat był ośrodek Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im Pierożka przy ulicy Rudzkiej. Śląska Liga jest kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały już w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu Miasta Rybnik. Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 5 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Wyniki finałowych regat
1. RKZ Inzbud 3 pkt
2. Possible 4 pkt
3. Sląski Yacht Club K4D 6 pkt
4. Multicomfort 6 pkt
5. Instalmex 7 pkt
6. Nowy Dom 7 pkt
7. SYC 2 12 pkt

Ranking końcowy Śląskiej Ligi Regatowej 2017
1. RKZ Inzbud (Radosław Jamróz) - 33 pkt
2. Instalmex (Krzysztof Harnasz) - 27 pkt
3. Possible Worldwide Polska (Grzegorz Niemczyk) - 24 pkt
4. NOWY DOM (Aneta Harnasz) - 23 pkt
5. Śląski Yacht Club K4D (Justyna Chudzińska, Agnieszka Chudzińska) - 15 pkt
6. MultiComfort (Wojciech Sałata) - 15 pkt
7. SYC 2 (Andrzej Pytlik, Tomasz Wojtalik) - 8 pkt