Derby Godowa dla Olzy [ZDJĘCIA]

05.11.2017 20:46 | 0 komentarzy | art

W sobotę w Krostoszowicach doszło do B-klasowych derbów gminy Godów. Miejscowy Inter podejmował Olzę Godów. Choć faworytem wydawali się gospodarze, to pełną pulę punktów, dzięki wygranej 2:1 zgarnęli przyjezdni.

Olza od początku imponowała wybieganiem, przez co zazwyczaj dość łatwo stwarzający sobie okazje bramkowe Inter, tym razem miał mało miejsca na rozgrywanie piłki. Mimo to do przerwy Inter powinien prowadzić. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olzy stanął Paweł Hanc, ale pierwsza jego próba minęła bramkę, w drugiej na wysokości zadania stanął golkiper gości. Najlepszej okazji nie wykorzystał jednak Marek Wypiór, któremu po wymanewrowaniu przez jego kolegów obrony Olzy, wystarczyło przyłożyć dobrze nogę do piłki. Zawodnik Interu nie trafił jednak w futbolówkę i szansa na gola przepadła.

Obraz gry uległ diametralnej zmianie w 53. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, niepilnowany Sebastian Sosna trafił głową tuż przy słupku, wyprowadzając Olzę na prowadzenie. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale dobrze broniąca Olza nie pozwalała Interowi na zbyt wiele, w dodatku co jakiś czas wyprowadzała groźne kontry. Jedna z nich w 79. minucie zakończyła się drugim golem Sosny, który precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Interu.

Mecz się zaostrzył, a sędzia co chwilę sięgał po żółty kartonik. W sumie pokazał aż 8 żółtych kartek (po 4 dla każdego drużyny), co pokazuje jak zacięty był to mecz. W 88. minucie drugą żółtą kartkę - w przeciągu 12 minut - obejrzał Błażej Karasek, piłkarz drużyny gości, który przed polem karnym przerwał faulem akcję Interu. Gospodarze po rzucie wolnym zdobyli kontaktowego gola, autorstwa Daniela Farasiewicza. To jednak było wszystko na co Olza miejscowym pozwoliła i tym samym to godowianie mieli po meczu powody do zadowolenia.

Inter Krostoszowice - Olza Godów 1:2 (0:0)

Bramki: Farasiewicz (89.) - Sosna (53.), (79.)

Inter: D. Kłosek, Hadam (80. Folwarczny), Mazurek, Surowiec, Farasiewicz, Pawlusiński, Kurtyka (46. Urbaś, 70. Sosna), Wypiór (75. Mołdrzyk), Rduch, O. Kłosek (60. Pigula), Hanc. Trener: Marceli Werner/Zbigniew Gawełczyk.

Olza: R. Sosna, S. Borek, Pukowiec, Kubina, Przybyła, S. Sosna, M. Borek, Wuwer, Święty (65. Tarasek), Karasek, Okoń (88. Szczepański). Trener: Janusz Sobala.