Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

KS Unia Racibórz najlepsza na turnieju w Czechach

07.11.2017 18:22 | 0 komentarzy | kozz

W niedzielę 5 listopada Klub Sportowy Unia Racibórz uczestniczył w halowym turnieju piłki nożnej rozgrywanym w czeskim mieście Koprivnice.

KS Unia Racibórz najlepsza na turnieju w Czechach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zawodach udział wzięło 10 drużyn (z rocznika 2007 i młodsi), które zostały podzielone na dwie grupy. Młodzi piłkarze z Raciborza trafili do grupy A i zaprezentowali się znakomicie. Z kompletem punktów Unia zameldowała się w półfinale rozgrywek. W półfinale zawodnicy z Raciborza pewnie pokonali Slavię Trebovice 6:0 i czekali na wyłonienie kolejnego finalisty. Jako druga w finale zameldowała się drużyna TJ Klimkovice, z którą w fazie grupowej Unia wygrała 5:0.

Mecz finałowy to już zupełnie inne spotkanie. Unia jako pierwsza wyszła na prowadzenie, ale rywale szybko odpowiedzieli golem. Kolejne akcje z obu stron nie przyniosły rozstrzygnięcia i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Zwycięzcę turnieju musiały wyłonić rzuty karne. Udana interwencja Daniela Szyry w ostatniej serii dała wygraną 3:2 i zwycięstwo w całym turnieju.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Unii Racibórz – Kacper Oszek (8 bramek).

Skład KS Unia Racibórz – Daniel Szyra (bramkarz), Tomasz Kos, Maksymilian Ronin, Michał Rutowicz, Kacper Oszek, Damian Sokołowski, Borys Kopeć, Bartosz Kula, Michał Koloch.

Trener – Tomasz Oszek.