Sobota, 2 marca 2024

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Zagrają w fifę dla Kewina

15.11.2017 12:36 | 0 komentarzy | kozz

Turniej Mikołajkowy w grę FIFA to już tradycja w rudzkim klubie, która zaczęła się 4 lata temu.

Zagrają w fifę dla Kewina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z biegiem czasu turniej się rozwija co pokazują dane statystyczne. Przykładowo w grudniu 2014 roku w rudzkim turnieju udział wzięło 32 uczestników, a zawody były rozgrywane na dwóch stanowiskach. - W tym roku mieliśmy plany, aby uczestników było 64, a zawody rozgrywały się na 6 stanowiskach. Te plany zostały jednak szybko zweryfikowane, ponieważ podczas zapisów okazało się, że po 2 godzinach mieliśmy już komplet uczestników, a kolejnych chętnych nie brakowało. Z tego względu postanowiliśmy sprawdzić czy uda się zgromadzić 48 par tak, aby można było mądrze rozplanować rozgrywki. Jak się szybko okazało, ponieważ jeszcze w ten sam dzień uzbierał się komplet dodatkowych 16 par chętnych do gry i lista dodatkowa została włączona do gry, tak więc w tym roku będziemy gościć 96 graczy, którzy swoje mecze będą rozgrywać właśnie na 6 stanowiskach do gry - mówi jeden z organizatorów Ryszard Morgała.

Turniej ten to oczywiście wspaniała okazja dla graczy, którzy mogą sprawdzić swoje umiejętności, ale także idealna możliwość, aby pomóc choremu zawodnikowi Kewinowi Kaczmarkowi, który w grudniu 2016 roku zachorował na złośliwy nowotwór kości piszczelowej. Kewin to bardzo twardy zawodnik, aktualnie jest po trzech poważnych zabiegach i walczy o to, aby odzyskać zdrowie i przechodzi bardzo dużą ilość zabiegów chemioterapii. Zdając sobie sprawę w jak trudnej sytuacji znalazła się jego rodzina i on sam, organiatorzy postanowili, że turniej zostanie połączony z imprezą charytatywną "Wszyscy gramy dla Kewina" z której całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację zawodnika.

Oprócz możliwości wzięcia udziału w turnieju i sprawdzenia swoich możliwości z piłkarzami ROWu 1964 Rybnik, GKSu Katowice, żużlowcem Kacprem Woryną czy zawodnikiem Ju Jitsu Robertem Henkiem znajdzie się także bardzo dużo atrakcji dla gości i kibiców. Dla oglądających będą przygotowane dodatkowe stanowiska do gry, gdzie każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Konsola PS4 z okularami VR, konsola Nintendo Switch, konsola Xbox 360 z Kineckt, stół do gry w piłkarzyki i wiele innych.

- W tym roku będzie to już trzecia inicjatywa jaką zorganizujemy w tym celu, dlatego możemy powiedzieć, że mamy już małe doświadczenie w tej kwestii. Bazując na tej wiedzy możemy już potwierdzić, że w sprzedaży będą cegiełki, a także zorganizowana zostanie licytacja, w której wylicytowane zostaną wspaniałe nagrody przekazane przez sportowców oraz artystów. Tak jak poprzednio zakup cegiełki będzie możliwością do wygrania jednej z kilkudziesięciu nagród, które otrzymaliśmy od naszych sponsorów. Więcej informacji na temat całej inicjatywy można znaleźć na profilu rudzkiego klubu na facebooku, gdzie zostało w tym celu utworzone specjalne wydarzenie. Wiele radości, dużo atrakcji i wspaniali goście - tak w skrócie możemy zobrazować to co będzie się działo 2 grudnia na obiekcie klubu LKS Buk Rudy. Serdecznie zapraszamy do przybycia, ponieważ wszyscy razem zagramy o to, aby pomóc Kewinowi wygrać z chorobą - podsumował R. Morgała.