Wygrana ZAKSY po tie-breaku

15.11.2017 14:22 | 0 komentarzy | kozz

We wtorek w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu rozegrano zaległy mecz IV kolejki siatkarskiej PlusLigi. Mistrz Polski i aktualny lider rozgrywek pokonał świetnie spisującą się drużynę z Olsztyna 3:2. Siatkarze ZAKSY wciąż pozostają bez porażki w sezonie ligowym.

Mistrzowie Polski przegrali pierwszego seta do 21, ale w drugiej partii to oni byli górą wygrywając do19. Kolejny set znów zakończył się wygraną przyjezdnych - 25:20. ZAKSA doprowadziła do tie-breaku efektownie wygrywając do 17. W tie-breaku znów najlepszy okazał się lider rozgrywek zwyciężając 15:9. Zawodnikiem meczu został Sam Deroo. ZAKSA jest niepokonana i prowadzi w tabeli z ogromną przewagą, bo już dziewięciu punktów nad drugim GKS-em Katowice. Tyle samo punktów przewagi ma nad Espadonem Szczecin i Indykpolem AZS Olsztyn.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:19, 20:25, 25:17, 15:9)

ZAKSA: Zatorski (L), Szymura 13, Rejno 8, Toniutti 2, Buszek 5, Jungiewicz 0, Wiśniewski 14, Bieniek 2, Torres 21, Semeniuk 0, Deroo 18.