Piątek, 17 września 2021

imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

RSS

TS ROW Rybnik wygrywa na inaugurację

26.11.2017 14:20 | 0 komentarzy | pm

Pierwszy mecz w ekstralidze futsalu kobiet mają za sobą piłkarki TS ROW Rybnik. 

TS ROW Rybnik wygrywa na inaugurację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym sezonie piłkarki TS ROW Rybnik zadebiutowały w futsalowej ekstralidze. Sezon zakończyły z brązowym medalem. W tym roku rybnicki zespół ponownie powinien liczyć się w walce o najwyższe cele.

Na pierwszy mecz sezonu 2017/18 podopieczne Remigiusza Danela pojechały do Słomnik, gdzie rywalizowały z tamtejszą Słomniczanką. Trener TS ROW nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z Darii Pluty, dwóch Słowaczek i piłkarek przebywających na zgrupowaniu kadry młodzieży. W rybnickiej drużynie zadebiutowały za to Dominika Rosak i Żaneta Sobota.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla TS ROW. Już w 2. minucie pierwszą bramkę zdobyła Agata Sobkowicz. Druga padła na początku II połowy, a jej autorką była Aneta Szymanowska. Na 5 minut przed zakończeniem spotkania, gospodynie zaczęły grać „lotnym bramkarzem”. Rybniczanki wykorzystały to bezlitośnie, zdobywając dwie kolejne bramki, co ostatecznie dało im zwycięstwo 4:0.

– Cieszymy się z wygranej, bo wiedziałyśmy, że ten mecz będzie ciężki. I tak było. W pierwszej połowie zagrałyśmy kiepsko, ale było to pierwsze spotkanie w nowym sezonie, więc można to jakoś wytłumaczyć. Chcemy w tym sezonie obronić brązowy medal, ale marzy nam też coś więcej. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. W ubiegłym roku byliśmy beniaminkiem, nikt do końca nie wiedział jak będzie wyglądać gra TS ROW. Nastawiamy się w każdym meczu na walkę, zobaczymy co przyniesie liga – powiedziała po meczu Agata Sobkowicz, autorka dwóch goli.

Słomniczanka Słomniki – TS ROW Rybnik 0:4 (0:1)
Bramki
: Agata Sobkowicz (2.,39. ), Aneta Szymanowska (22.), Dominika Rosak (37.)

TS ROW: Andżelika Dąbek – Agata Sobkowicz, Aneta Szymanowska, Magdalena Wojcik, Aleksandra Lizoń – Edyta Botor, Liwia Garcarczyk, Dominika Rosak, Żaneta Sobota , Sabina Cielanga