Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Justyna Święty-Ersetic rozgrzewała zimną halę SMS-u [ZDJĘCIA, AUDIO, WYNIKI]

29.11.2017 14:15 | 0 komentarzy | kozz

Świeżo upieczona mężatka, raciborska lekkoatletka i medalistka europejskich i światowych czempionatów gościła w środę w hali Zespołu Szkół Ogólnokształących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. 

Justyna Święty-Ersetic rozgrzewała zimną halę SMS-u [ZDJĘCIA, AUDIO, WYNIKI]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wychowanka raciborskiej Victorii i absolwentka szkoły sportowej poprowadziła rozgrzewkę dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, które przygotowywały się do jesiennych zawodów. Raciborzanka była rozchwytywna, bo młodzi sportowcy koniecznie chcieli mieć zdjęcie z mistrzynią.

Justyna Święty-Ersetic, która przed kilkoma miesiącami wzięła ślub z raciborskim zapaśnikiem Dawidem Erseticem w raciborskim SMS-ie ma status gwiazdy i nic dziwnego, bo wyniki jakie osiąga są nieporównywalne do warunków w jakich się wychowywała. Teraz Racibórz posiada świetną halę lekkoatletyczną, która może wychować jej następców, ale obiekt od lat posiada jedną zasadniczą wadę. W okresie zimowym staje się krainą lodu, co można było zauważyć podczas rozgrywanych w środę zawodów. Najbardziej należało współczuć dzieciom startującym w tych zimowych warunkach, bo reszta poruszała się po obiekcie w kurtkach nie odczuwając zimna.

Justyna Święty-Ersetic.mp4

W dzisiejszych zawodach udział wzięło blisko czterystu dzieci co jest rekordem ostatnich lat. Udział wzięły nie tylko dzieci z siódmych klas szkół podstawowych, ale także zostali dołączeni sportowcy z drugiej i trzeciej klasy gimnazjum. Rywalizacja przebiegała w kilku dyscyplinach takich jak: bieg na 60, 300, 600 i 1000 metrów, skok w dal, skok wzwyż i pchnięcie kulą.

Raciborska lekkoatletka prosiła również o wsparcie dla sztafety, w której osiąga sukcesy. Została ona nominowana do nagrody w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Więcej informacji tutaj.

Pobierz WYNIKI-Jesienne Halowe Mistrzostwa Raciborza i Powiatu Raciborskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów w LA -Racibórz 29.11.2017.xls (format xls, rozmiar ~101.95 k)

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka