Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

ZAKSA przegrała pierwszy mecz w sezonie

14.12.2017 13:19 | 0 komentarzy | kozz

Za ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle kolejny pięciosetowy mecz rozgrywany podczas Klubowych Mistrzostw Świata w Opolu.

Tym razem zespół Andrei Gardiniego mierzył się z mistrzem Włoch, Po 2,5-godzinnej walce z triumfu mogli cieszyć się siatkarze Cucine Lube Civitanova.

Dzień wcześniej ZAKSA pokonała 3:2 Mistrza Iranu. Tym razem przegrała 2:3. Jest to pierwsza porażka w sezonie licząc rozgrywki PlusLigi, Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

Pojedynek z Włochami był niezwykle zacięty. Zaczął się po myśli ZAKSY, która wygrała pierwszego seta 25:23. W drugim secie to Włosi triumfowali 25:21. W kolejnych dwóch setach była kopia rezultatu z pierwszych dwóch. Najpierw ZAKSA wygrała do 23, następnie Włosi do 21. O wyniku końcowym zdecydował tie-break, którego wygrali siatkarze Cucine Lube Civitanova 18:16.

Siatkarze ZAKSY nie mają chwili wytchnienia. Już dziś rozegrają trzeci mecz w KMŚ, a przeciwnikiem będzie brazylijska Sada Cruzeiro.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 2:3 (25:23, 21:25, 25:23, 21:25, 16:18)