ZAKSA przegrała i żegna się z Klubowymi Mistrzostwami Świata

15.12.2017 09:58 | 0 komentarzy | kozz

Z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami kończą rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata siatkarze mistrza Polski - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Ekipa z Kędzierzyna-Koźla, która nie ma sobie równych w Polsce w ciągu ostatnich miesięcy znalazła swoich pogromców wśród najlepszych rywali na świecie. W pierwszym meczu podopieczni trenera Gardiniego wygrali z Irańczykami z Sarmayeh Bank 3:2, w drugim meczu przegrali 2:3 z Włochami z Lube Civitanova, a w czwartek okazali się wyraźnie gorsi od klubowych mistrzów świata Brazylijczyków z Sada Cruzeiro Volley, przegrywając 0:3. Do dalszych rozgrywek z tej grupy wyszły drużyny z Włoch i Brazylii, a ZAKSA może się skupić na rozgrywkach ligowych i Ligi Mistrzów.

W meczu z Brazylijczykami, Mistrz Polski powalczył jak równy z równym tylko w drugim secie przegrywając ostatecznie 30:32. W pozostałych dwóch ZAKSA odstawała od rywala. W pierwszym secie bardzo wyraźnie przegrywając do 13 i w trzecim do 20.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle- Sada Cruzeiro Volei 0:3 (13:25, 30:32, 20:25)

Najbliższy mecz ekipa ZAKSY zagra we wtorek 20 grudnia, a rywalem w Lidze Mistrzów będzie włoskie Trentino Volley. Na dzień przed wigilią kędzierzyńską drużynę czekać będzie jeszcze wyjazdowy hit PlusLigi z Treflem Gdańsk.