Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Gala judoków Polonii Rybnik [ZDJĘCIA]

20.12.2017 08:38 | 0 komentarzy | pm

Tradycyjnie już Polonia Rybnik zorganizowała w Teatrze Ziemi Rybnickiej galę podsumowującą rok.

Gala judoków Polonii Rybnik [ZDJĘCIA]
Fot. Dariusz Tukalski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

KS Polonia Rybnik podsumowała rok 2017 na uroczystej gali w teatrze. Na scenie zaprezentowali się judocy z poszczególnych roczników. Jak zwykle największe owacje otrzymali najmłodsi adepci tej dyscypliny sportu. Nie zabrakło także gwiazd rybnickiego klubu Agaty Perenc i Juli Kowalczyk. Ta pierwsza miała najlepszy sezon w karierze. – Pierwsze pół roku było trudne, zastanawiałam się nawet nad tym, czy kontynuować karierę. Zdecydowałam ostatecznie, że spróbuję jeszcze powalczyć i zobaczę, co z tego wyjdzie. Od kiedy kadrę Polski objął Marian Tałaj, wszystko zaczęło lepiej wyglądać. W czerwcu wygrałam zawody pucharu świata w Bukareszcie, na Grand Prix w Taszkiencie zdobyłam srebro. Te medale są dla mnie bardzo ważne – powiedziała Agata Perenc. Spore sukcesy w kończącym się sezonie ma na koncie również Julia Kowalczyk, która wywalczyła m.in. brąz Mistrzostw Europy Juniorek i Grand Slamu w Baku.

Te sukcesy docenia trener kadry Polski. – To był dobry rok. Sporo zawodniczek osiągnęło swoje najlepsze wyniki w karierze, w tym Perenc i Kowalczyk. To dobrze wróży na przyszłość. Rok 2018 będzie bardzo ważny, ponieważ rozpoczynają się kwalifikacje olimpijskie – powiedział Marian Tałaj.

Polonia Rybnik to również, a może przede wszystkim, praca z młodzieżą. Obecnie w klubie trenuje 350 osób. – Zajęcia prowadzimy w czterech lokalizacjach. W tym roku otworzyliśmy nową, w Boguszowicach. Tam trenuje już 60 osób. Aktualnie nasz klub prowadzi 17 grup treningowych oraz dodatkowo współpracuje z rybnickimi szkołami, gdzie uruchomione są trzy klasy sportowe – mówił Juliusz Kowalczyk, prezes rybnickiego klubu.

Najlepsi zawodnicy, ale również trenerzy otrzymali dyplomy, które wręczali im m.in. prezes PZJudo- Jacek Zawadka, wiceprezydent Rybnika - Piotr Masłowski, prezes Śląskiego Związku Judo - Zenon Mościński i poseł RP Grzegorz Janik. Specjalni goście otrzymali od władz rybnickiego klubu specjalne podziękowania za współpracę z Polonią Rybnik. Trafiły one również w ręce dyrektorów szkół, w których Polonia prowadzi zajęcia.

Specjalne medale 60-lecia Polskiego Związku Judo otrzymali Grzegorz Janik, Miasto Rybnik oraz były prezydent Adam Fudali. Dodatkowo Zenon Mościński wręczył czarny pas judo posłowi Janikowi, który bardzo mocno włączył się w pomoc PZJudo.
Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.