Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

EKO-OKNA RUNNERS zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

09.01.2018 12:16 | 0 komentarzy | kozz

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. W Raciborzu powołano już sztab i zgłoszono blisko 120 wolontariuszy. Dopinany jest scenariusz imprezy.

EKO-OKNA RUNNERS zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wpływają przedmioty do licytacji. W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłączyła się także firma EKO-OKNA S.A. wystawiając na aukcje gadżety swojej grupy biegowej EKO-OKNA RUNNERS oraz charakterystyczne misie przytulanki z logiem Spółki. Licytacja odbywa się tutaj

Od 26 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Polsce i na świecie. Do akcji rok rocznie prężnie przyłącza się Racibórz. W tym roku na ulicach miasta datki zbierać będzie 120 wolontariuszy. Już teraz w wielu miejscach znajdują się charakterystyczne puszki WOŚP, w tym również w firmie EKO-OKNA S.A. Datki na terenie kornickiej Spółki zbierane są od 2 do 14 stycznia włącznie.

Co roku padają kolejne rekordy zbiórki. - W 2017 r. uzbieraliśmy zawrotną kwotę 82 024,75 zł, co było absolutnym rekordem w historii WOŚP w naszym mieście. Jak będzie tym razem? Wszystko zależy od nas mieszkańców - mówi Marta Buczkowska, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu.

Celem tegorocznej WOŚP jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Główne atrakcje odbędą się tradycyjnie w niedzielę. W Raciborskim Domu Kultury zlokalizowany będzie sztab i liczenie pieniędzy oraz licytacje. Będzie również możliwość oddania krwi - na I piętrze na wszystkich chętnych będzie czekać terenowy oddział raciborskiej stacji krwiodawstwa. Nie zabraknie też występów na scenie - tym razem finał wspierać będzie Zespół Taneczny SKAZA. Na Rynku planowane są m.in.: degustacja wojskowej grochówki i przejazdy terenowymi samochodami z Raciborskim Klubem Off -Road SRC 4x4. Będą też strażacy ochotnicy, Jednostka Strzelecka 3054 Racibórz oraz pokazy walk wojów ze Stowarzyszenia Drengowie Znad Górnej Odry. Dawid Łomnicki i Grupa Street Workout Racibórz zaprasza wszystkich twardzieli na wielkie morsowanie.

W tym dniu Racibórz ponownie odwiedzi Sebastian Wątroba, aktor znany z seriali paradokumentalnych, kryminalnych. Animatorki Crazy Club będą malowały serduszka na dziecięcych buziach. Wieczór zakończy energetyczny występ grupy Labareda Fireshow. Szczegółowy nawigator atrakcji i wydarzeń dostępny jest na oficjalnym fanpage.

Nieodłącznym elementem finału WOŚP są aukcje charytatywne, z których całkowity dochód przekazywany jest na rzecz Orkiestry. W tym roku licytacje już ruszyły, dostępne są na fanpage wydarzenia. Aukcje mocno wsparła grupa pracowników firmy EKO-OKNA S.A. Biegacze z EKO-OKNA RUNNERS przekazali nowe męskie i damskie koszulki techniczne „Pit Bull West Coast ® Runmageddon 2017”; męski bezrękawnik techniczny oraz limitowane misie przytulanki z logiem kornickiej Spółki, które już cieszą się dużym zainteresowaniem osób licytujących gadżety WOŚP. Licytacje potrwają do niedzieli, 14 stycznia do godz. 23:59.

Justyna Korzeniak / Adventure Media