Wysoka porażka ROW 1964 Rybnik w meczu z GKS-em Katowice. Bramka Zejdlera [ZDJĘCIA]

20.01.2018 14:48 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarze drugoligowca z Rybnika przegrali w Rybniku-Kamieniu z pierwszoligowym GKS-em Katowice 1:5. Był to pierwszy mecz kontrolny rybnickiego ROW-u.

Był to pierwszy sparing również dla nowego trenera Marka Koniarka, który rywalizacji przyglądał się w cieniu Rolanda Buchały, który co rusz pokrzykiwał instruując zawodników biegających po boisku w Kamieniu. ROW 1964 momentami miał zrywy w których pokazywał dobrą piłkę, ale było to za mało na katowicki GKS. W barwach przyjezdnych w pierwszej połowie bardzo dobre zawody zagrali rybniczanin Paweł Mandrysz i raciborzanin Łukasz Zejdler. Szczególnie ten ostatni jest w dobrej dyspozycji, a potwierdził to bramką dla GKS-u. Bramkę dla ROW-u z rzutu karnego zdobył Mariusz Zganiacz w 27 minucie. Dla GKS-u trafiali wspomniany Zejdler (19.), Kędziora (24.), Błąd (45.), Skrzecz (60.), Grzechynka (90.)

ROW 1964 Rybnik (trenerzy Marek Koniarek, Roland Buchała)

I połowa: Kacper Rosa - zawodnik testowany, Szymon Jary, Bartłomiej Polok, Krzysztof Koch, Bartłomiej Wasiluk, Mariusz Zganiacz, Dawid Kalisz, Robert Tkocz, Sebastian Musiolik, Marek Krotofil.

II połowa: Kacper Rosa - Szymon Popiela, Szymon Jary, Jan Janik, Damian Koleczko, Damian Gorzawski, Marek Krotofil, Piotr Dudzik, Paweł Jaroszewski, Wiktor Piejak, Radosław Dzierbicki.

GKS Katowice (trener Jacek Paszulewicz)

I połowa: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Patryk Wnuk, Tomasz Midzierski, Mateusz Mączyński - Paweł Mandrysz, Łukasz Zejdler, Rafał Kuliński, Adrian Błąd, Andreja Prokić - Wojciech Kędziora.

II połowa: Mateusz Abramowicz - Dalibor Pleva, Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Tomasz Mokwa, Oktawian Skrzecz, Armin Ćerimagić, Bartłomiej Kalinkowski, Dawid Plizga, Paweł Szołtys, Grzegorz Goncerz, Artur Grzechynka.

Czerwona kartka: Grzegorz Goncerz (74. minuta, GKS Katowice).