Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Projekt "Duma i nowoczesność" otrzymał z UM Rybnik 40 tysięcy złotych

23.01.2018 17:39 | 1 komentarz | acz

Rybnicki magistrat przyznał dotacje na sport. Wśród dofinansowanych zadań, 40 tysięcy złotych otrzymał projekt "Duma i nowoczesność", złożony przez KS Rymer. Klub już wystąpił o zmianę nazwy zadania.

Projekt "Duma i nowoczesność" otrzymał z UM Rybnik 40 tysięcy złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak zapewnia klub, to niefortunny zbieg okoliczności, bo projekt był składany na długo przed wybuchem afery z neonazistami.

"W związku z rozstrzygnięciem konkursu „Na wsparcie w 2018 roku realizacji zadania z zakresu tworzenia warunków, w tym organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu” oraz niefortunną nazwą naszego projektu (Duma i nowoczesność) oświadczamy, iż nie mamy nic wspólnego z wodzisławskim stowarzyszeniem, które jest podejrzewane o propagowanie nazizmu.

My, jako KS Rymer Rybnik odcinamy się stanowczo od tego rodzaju światopoglądu, nie tolerujemy przejawów rasizmu bądź innych form dyskryminacji.

Projekt przygotowaliśmy w miesiącu grudniu 2017r., a materiał TVN ukazał się 20 stycznia 2018 roku. W zamierzeniu nazwa projektu miała nawiązywać do tradycji klubu, zbliżającego się 100-lecia istnienia Rymera, dumy z reprezentowania niedobczyckich barw, a także nowego rozdania – w nowoczesnej formie i z wykorzystaniem lokalnego potencjału społecznego.

Wczoraj, wystąpiliśmy do Prezydenta Miasta Rybnika o zmianę nazwy naszego projektu, aby ostatecznie uciąć spekulacje w przedmiotowej sprawie" napisał 23 stycznia w oświadczeniu zarząd KS Rymer.