Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Ofensywa Racibórz wygrała w Katowicach

27.01.2018 14:19 | 0 komentarzy | kozz

Koszykarze trzecioligowej Ofensywy wygrali w piątek w Katowicach z KŚ AZS 99:95.

Delikatna przewaga zarysowywała się po stronie raciborskiej drużyny, która jest wiceliderem rozgrywek. W pierwszej kwarcie podopieczni trenera Ksawerego Fojcika wygrali 23:18. W drugiej zremisowali i na przerwę schodzili z pięciopunktową przewagą. Po trzech kwartach przewaga Ofensywy wynosiła już 10 punktów. W ostatniej odsłonie skutecznie za "trzy" punktowali gospodarze i nieco nadgonili rezultat. Ostatecznie Ofensywa odniosła trzynaste zwycięstwo w czternastym meczu 99:95. Najwięcej punktów dla raciborskiej ekipy zdobyli Przemysław Bednarek, Emil Szwed i Patryk Szklarz. Za tydzień w Arenie Rafako hit rozgrywek. Ofensywa podejmie lidera tabeli Start Meble Dobrodzień.

KŚ AZS Katowice - Ofensywa Racibórz 95:99 (18:23, 22:22, 26:31, 29:23)

Katowice: Paluch 0, Borowski 6, Pawełka 24, Kłaczek 0, Christ 22, Heliński 27, Augustynowicz 0, Dudek 0, Siewniak 2, Krzymiński 11, Kłoszewski 3. Trener: Jarosław Jakubiec.

Racibórz: Szwed 20, Kampka 0, Janko 0, Zwierzyna 13, Szkurłat 8, Atłachowicz 4, Jędrzejczak 0, Bednarek 23, Szalc 5, Brudziana 2, Półtorak 4, Szklarz 20. Trener: Ksawery Fojcik.