Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Dwie bramki Wowry to za mało. Unia Racibórz przegrała z Grodźcem [ZDJĘCIA]

03.02.2018 15:50 | 0 komentarzy | tom

W sobotnie południe w Będzinie odbył się mecz sparingowy pomiędzy czwartoligowcami Unią Racibórz i RKS Grodziec. Spotkanie zakończyło wynikiem 4:2 dla drużyny rywali, która zajmuje po jesieni ósme miejsce w grupie pierwszej czwartej ligi.

Początkowo obie drużyny pokazywały podobny poziom gry. Dopiero w 31. minucie padła pierwsza bramka dla Grodźca. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Początek drugiej połowy należał dla podopiecznych Krzysztofa Kiełby. Dwa gole w 49. i 55. minucie doprowadziły do trzybramkowej przewagi. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź raciborzan. Mateusz Wowra strzelił dwa gole dla swojej drużyny kolejno w 57. i 63. minucie. Wydawało się, że podopieczni Piotra Haudera pójdą za ciosem i wyrównają wynik, ale drużyna przeciwna umocniła swoją przewagę strzelając gola w 79. minucie.

KS Unia Racibórz - RKS Grodziec 2:4 (0:1)

Mateusz Wowra 57., 63. - Pryszcz 31., Zalewski 49., Stanisławski 55., Krawczyk 79.

Skład Unii Racibórz: Aleksander Pluta - Jakub Kowalczyk, Paweł Woniakowski, Mateusz Pientka, Jarosław Plewa, Łukasz Zapotoczny, Dawid Migus, Mateusz Wowra, Kamil Tront, Marek Prusicki, Dominik Czerpak. Trener: Piotr Hauder.