Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Monika Brzostek zawiesza karierę

04.02.2018 13:02 | 0 komentarzy | kozz

Raciborska siatkarka plażowa, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro postanowiła zawiesić sportową karierę i całkowicie poświęcić się życiu prywatnemu.

Monika Brzostek zawiesza karierę
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (z prawej). W tym składzie dziewczyny już na IO nie powalczą.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek były najlepszym polskim duetem żeńskim w historii siatkówki plażowej. Urodzona w Rybniku, a mieszkająca obecnie w Raciborzu Brzostek w minionym roku urodziła synka. Po przerwie macierzyńskiej siatkarka miała w planach powrót na piasek. Postanowiła jednak zawiesić karierę sportową. - Trudno było mi pogodzić treningi z opieką nad dzieckiem. Tak naprawdę ani siatkówce, ani Julkowi nie mogłam poświęcić tyle czasu, ile bym chciała, a ja nie lubię robić coś na pół gwizdka. Jeśli już czegoś się podejmuję, to na sto procent - powiedziała na łamach Przeglądu Sportowego Monika Brzostek.

28-letnia siatkarka miała wrócić do Kingi Kołosińskiej z którą odnosiła największe sukcesy. - Plany miały być inne, ale wyszło inaczej. Monia zdecydowała się zawiesić karierę sportową i z tego powodu nie wystąpimy razem w tym sezonie - oznajmiła na portalu społecznościowym Kołosińska, dziękując jednocześnie Monice za wszystkie lata spędzone razem na plaży. O bilety na IO w Tokio Kinga powalczy z Katarzyną Kociołek.