Wtorek, 29 listopada 2022

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Polonia Głubczyce przygotowuje się do walki o utrzymanie

06.02.2018 17:00 | 0 komentarzy | dud

Od 3 tygodni trwają przygotowania outsidera III ligi do rundy rewanżowej. Sytuacja zawodników z Głubczyc jest bardzo ciężka, po 17 kolejkach zajmują ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 9 punktów.

Polonia Głubczyce przygotowuje się do walki o utrzymanie
fot. polonia1945glubczyce.futbolowo.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Treningi odbywają się na własnych obiektach, zawodnicy korzystają również z boisk w pobliskich Głubczycach Sadach oraz Głogówku. 

Dotychczas Polonia rozegrała 2 mecze sparingowe. W pierwszym przegrała 2:1 z Ruchem Zdzieszowice, który będzie bezpośrednim rywalem w walce o trzecioligowy byt. Bramkę dla ekipy z Głubczyc zdobył Piotr Jamuła. Drugi sparing obfitował w bramki, Polonia wygrała z liderem 4 ligi opolskiej Agroplonem Głuszyna 5:3. Tym razem dla Polonii strzelali: Grek, Lechowicz, Wanat, Fedorowicz oraz Bawoł. 

Przed ekipą z Opolszczyzny jeszcze 3 mecze sparingowe:

  • Swornica Czarnowąsy (11.02)
  • Foto- Higiena Gać       (17.02)
  • MKS Kluczbork           (24.02)

Trwają również działania zmierzające do uformowania ostatecznej kadry na rundę wiosenną. Na ten moment zarząd Polonii informuje głównie o zawodnikach, których nie zobaczymy w Głubczycach, są to m.in Dawid Materla, Roman Forma, Adam Churas, Dariusz Hajduk, Dawid Kozdęba, Rafał Kiklaisz, Szymon Kobylnik. 

Jedynym potwierdzonym transferem do klubu jest powrót dobrze znanego lokalnym kibicom Karola Wanata (Ruch Zdzieszowice). 

Mimo ostatniego miejsca w tabeli po rundzie jesiennej swoją posadę zachował trener Wojciech Lasota. W walce o utrzymanie pomóc ma jego doświadczenie zdobyte podczas stażu w Benfice Lizbona, który odbył się miesiąc temu.