Niedziela, 25 września 2022

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Rusza Ekstraklasa, kto zostanie Mistrzem Polski? [ANKIETA]

07.02.2018 15:00 | 0 komentarzy | dud

W najbliższy piątek, po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej swoje rozgrywki wznawia nasza rodzima Ekstraklasa, dla wielu najciekawsza liga świata. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00 w Płocku, gdzie miejscowa Wisła podejmie świetnie radzącego sobie beniaminka - Górnika Zabrze.

Rusza Ekstraklasa, kto zostanie Mistrzem Polski? [ANKIETA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mistrzem Polski zostanie:

Liderem rozgrywek jest Legia Warszawa, która tylko dwoma punktami wyprzedza ekipy Lecha Poznań, Górnika Zabrze i Jagiellonii Białystok. W tym roku runda zasadnicza jest bardzo krótka, ponieważ do rozegrania zostało tylko 9 spotkań. Następnie tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską oraz spadkową. WAŻNE: brak dzielenia punktów po 30 kolejkach. Ostatnia kolejka grupy mistrzowskiej zostanie rozegrana 20 maja o godzinie 18:00. 

W tym momencie bardzo ciężko wskazać faworyta do zdobycia korony mistrzowskiej, ponieważ różnica punktowa pomiędzy 1. i 8. miejscem wynosi tylko 7 punktów. Kadrowo najmocniejsza wydaje się jak co roku Legia Warszawa, która zimą dokonała solidnego przewietrzenia składu, wzmacniając się  m.in zawodnikami z Chorwacji (Antolić, Eduardo), a pozbywając się zawodników niespełniających oczekiwań (Czerwiński, Sadiku, Hildeberto) czy też po prostu wypalonych grą w stołecznym klubie (Jodłowiec). 

Z pierwszej ósemki najsłabiej wygląda sytuacja kadrowa Arki Gdynia oraz Korony Kielce, które zapewne do ostatnich minut będą drżały o byt w grupie mistrzowskiej. 

Nasz lokalny przedstawiciel Górnik Zabrze jest największym pozytywnym zaskoczeniem sezonu.  Eksperci skazywali drużynę Marcina Brosza na walkę o utrzymanie, a tymczasem zabrzanie bardzo długo liderowali. W przerwie zimowej nie odnotowano znaczących osłabień składu, a drużynę wzmocnił młodzieżowy reprezentant Polski Paweł Bochniewicz. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego w Zabrzu liczą na solidne miejsce w grupie mistrzowskiej. 

Zapraszamy czytelników to oddania głosu w ankiecie, typującej Mistrza Polski sezonu 17/18.