Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Mateusz Praszelik w pierwszej kadrze Legii Warszawa

08.02.2018 13:28 | 1 komentarz | kozz

Piłkarz z Raciborza, Mateusz Praszelik wykorzystał swoją szansę na zgrupowaniu w hiszpańskim Benidormie i trener Romeo Jozak wraz ze sztabem szkoleniowym zdecydowali się włączyć go do kadry pierwszej drużyny. 

Mateusz Praszelik w pierwszej kadrze Legii Warszawa
fot. legia.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Utalentowany pomocnik do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa trafił latem 2014 roku z Odry Centrum Wodzisław Śląski.

Zawodnik na obozie w Hiszpanii był tymczasowo, ale pokazał się z na tyle dobrej strony, że trenerzy chcą dać mu szansę w „jedynce”. Mateusz pojawił się również na boisku w sparingu z Shanghai Shenxin zmieniając Michała Kucharczyka w 70. minucie meczu - podaje strona legia.com.

Urodzony 26 września 2000 roku pomocnik zagrał w 27 meczach CLJ, strzelając siedem goli. W tamtym sezonie zaliczył również swój premierowy występ w europejskich pucharach oraz premierowe trafienie w rozgrywkach UYL – w rozegranym w Pruszkowie meczu ze Sportingiem (2:0). Zagrał również w czterech meczach CLJ oraz trzech spotkaniach UEFA Youth League. Praszelik jest też regularnie powoływany do reprezentacji Polski juniorów. Legionista aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry U18, a do pierwszego zespołu dołączy w połowie lutego. Mateusz trafił do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa latem 2014 roku z Odry Wodzisław.

legia.com


Kontakt z autorem: m.kozina@nowiny.pl