Kolejna porażka koszykarzy MKKS Rybnik

11.02.2018 19:20 | 0 komentarzy | dud

Kolejnej porażki doznała koszykarska drużyna MKKS-u Rybnik. W meczu 22 kolejki 2 ligi mężczyzn, ekipa z Rybnika musiała uznać wyższość koszykarzy AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl.

Było to bardzo ważne spotkanie dla gospodarzy, ponieważ goście z Przemyśla mieli tylko dwie wygrane więcej. Mecz był więc istotny dla końcowego układu w dolnej części tabeli. Wagę spotkania pokazała już pierwsza kwarta spotkania, która zakończyła się wynikiem remisowym 16:16.

Druga i trzecia kwarta meczu przyniosła w końcowym układzie wynik remisowy i o wszystkim zadecydowała ostatnia partia. Tutaj podobnie jak w pierwszym spotkaniu obu drużyn, więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Przemyśla. W osiągnięciu zwycięstwa pomogła wysoka forma dwóch zawodników: Artura Mikołajko oraz Cezarego Gumińskiego.

Kolejnym przeciwnikiem koszykarzy MKKS-u Rybnik będzie drużyna Zagłębia Sosnowiec. Mecz zostanie rozegrany 18.02 o godzinie 16:00 w Sosnowcu.

MKKS Rybnik - AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 52:58 (16:16, 13:18, 12:7, 11:17)

Punkty:

MKKS: Mateusz Mucha 12, Łukasz Piórkowski 11, Adam Białdyga 9, Piotr Konsek 7 (14 zb), Łukasz Ochodek 6, Krzysztof Zieliński 6, Edmund Tomko 1

AZS PWSW: Cezary Gumiński 23, Artur Mikołajko 13, Patryk Bielecki 7, Patryk Buszta 6, Krzysztof Czopik 4, Hubert Makuch 3, Krystian Kuśmierz 2