Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Bezradny Piast. Pawełek z czystym kontem

12.02.2018 20:15 | 0 komentarzy | dud

W spotkaniu kończącym 22 kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z wyżej notowaną Jagiellonią Białystok. Drużyna z Gliwic spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

Postawę Piasta w tym spotkaniu idealnie podsumowuje jedno słowo: bezradność. Teoretycznie wzmocniony zimą skład, dobre informacje płynące z przygotowań do rundy, uznany trener który miał cały okres przygotowawczy by przygotować drużynę do walki o utrzymanie. To wszystko negatywnie zweryfikowało dziś boisko.

Pierwsza połowa do pewnego momentu była wyrównanym spotkaniem. Na boisku nie działo się nic ciekawego, aż nagle ten stan rzeczy postanowił zmienić zawodnik gości Przemysław Frankowski. Popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego, a piłka wpadła w samo okienko bramki Piasta. Gol z pewnością będzie kandydował do bramki sezonu.

Druga połowa spotkania to konsekwentna gra gości, którzy grali bardzo odpowiedzialnie. Taka postawa została szybko nagrodzona i w 55 minucie spotkania było już po meczu. Na 2-0 podwyższył Martin Pospíšil.

Piast zawiódł na całej linii. Kibice dosadnie dali temu wyraz krzycząc: "gdzie jest napastnik, zarządzie gdzie jest napastnik?". Podopieczni Fornalika spadają na ostatnie miejsce w tabeli i przed zawodnikami tygodnie wielkiej próby.

Całe spotkanie w barwach gości zagrał urodzony w Wodzisławiu Śląskim Mariusz Pawełek. W zespole Piasta nie zagrał pochodzący z Rydułtów Łukasz Krakowczyk.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

0:1 - Przemysław Frankowski 40'

0:2 - Martin Pospisil 55'

Składy:

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Marcin Pietrowski - Tom Hateley, Tomasz Jodłowiec - Joel Valencia (80' Aleksander Jagiełło), Konstantin Vassiljev (61' Karol Angielski), Gerard Badia - Michal Papadopulos (56' Mateusz Szczepaniak).

Jagiellonia Białystok: Mariusz Pawełek - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme - Bartosz Kwiecień, Taras Romanczuk - Przemysław Frankowski (85' Jakub Wójcicki), Martin Pospisil, Arvydas Novikovas (68' Dejan Lazarević) - Karol Świderski (72' Roman Bejzak).

Żółte kartki: Badia (Piast).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

W następnej kolejce zespół Piasta Gliwice zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.