Tie-break w meczu Jastrzębskiego Węgla z Toulouse

14.02.2018 08:30 | 0 komentarzy | kozz

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po tie-breaku na własne życzenie pokonali Spacer's de Toulouse 3:2 w przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzięki tej wygranej jastrzębianie wciąż mają szanse na awans z grupy.

W pierwszym secie Jastrzębski z Toulouse poradził sobie dosyć sprawnie wygrywając do 17. W drugim francuska drużyna postawiła się już bardziej, ale końcówka należała do zespołu De Giorgiego i po wygranej w secie do 22 Jastrzębski prowadził 2:0. W trzeciej bardzo wyrównanej odsłonie minimalnie lepsi byli gospodarze. Czwarty set wydawał się być tym ostatnim, bo Jastrzębski zaczął bardzo dobrze. Później jednak znów dał się dogonić i przegrał 23:25. Siatkarze JW w tie-breaku zdobyli delikatną przewagę punktową, którą utrzymali do końca zwyciężając 15:12 i w całym meczu 3:2.

W ostatnim meczu rozgrywek fazy grupowej Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe z Berlin Recycling Volleys. Spotkanie zostanie rozegrane 28 lutego o 20:00. Stawką tego spotkania będzie awans z grupy.

Spacer's de Toulouse - Jastrzębski Węgiel 2:3 (17:25, 22:25, 25:23, 25:23, 12:15)

Spacer's: Miguel Angel De Amo, Ryan Nickifor, Luka Basic, Barthelemy Chinenyeze, Diogenes Zagonel, Nicolas Burel - Jelle Ribbens (libero) oraz Bruno Temponi Araujo, Theo Faure, Dimitri Walgenwitz.

Jastrzębski Węgiel: Lukas Kampa, Maciej Muzaj, Damian Boruch, Jason De Rocco, Wojciech Sobala, Salvador Hidalgo Oliva - Jakub Popiwczak (libero) oraz Rodrigo Quiroga, Marcin Ernastowicz, Jakub Turski, Patryk Strzeżek.