Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Liga Mistrzów: Tie-break w starciu ZAKSY z Trentino

14.02.2018 23:01 | 0 komentarzy | kozz

W środę w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrała mecz wyjazdowy z włoskim Trentino Diatec.

Pierwszy set był wyrównany. Raz jedna, raz druga drużyna osiągała nieznaczną przewagę. W końcówce lepsi byli Włosi, którzy wygrali 25:23.

Drugiego seta świetnie zaczęła ZAKSA prowadząc 6:1. Z kolejnymi minutami, gospodarze odrabiali straty i przed końcem objęli prowadzenie 19:18. ZAKSA obudziła się i znów zaczęła punktować Trentino. Najpierw Wiśniewski blokiem, następnie świetnie w serwisie Bieniek, a na koniec skuteczny atak Szymury dał ZAKSIE wygraną 25:22 i wyrównanie w setach.

W trzecim secie siatkarze z Kędzierzyna pokazali charakter. Od samego początku Trentino wypracowało sobie kilkupunktową przewagę i trzymało niemalże do samego końca. Mistrzowie Polski zdołali dogonić rywala i wygrać na przewagi 27:25. ZAKSA prowadziła po trzech setach 2:1.

Gospodarze podirytowani tym, że dali sobie w końcówce trzeciego seta wyrwać pewną wygraną, mocno zaczęli czwartego seta. Tym razem wypracowali sobie solidną przewagę, której ZAKSA nie była już w stanie zniwelować. Włosi wygrali 25:21 i doszło do tie-breaka.

W decydującym secie obie drużyny szły punkt za punkt. Nim jednak siatkarze zamienili się stronami Trenitino objęło trzypunktowe prowadzenie i było 8:5. Po ataku Buszka i asie serwisowym Semeniuka znów był remis, a na tablicy widniał wynik 9:9. W kolejnych akcjach Buszek nie miał szczęścia w ataku i włoska drużyna ponownie prowadziła trzema oczkami. Świetna gra w bloku Bieńka, Semeniuka i rehabilitacja Buszka w serwisie spowodowały, że kędzierzynianie z wyniku 14:11 dla gospodarzy mieli piłkę meczową przy stanie 14:15. Ostatecznie po ataku Włochów w aut, ZAKSA wygrała 17:15.

W pierwszym meczu tych drużyn rozegranym w Kędzierzynie-Koźlu, ZAKSA również wygrała 3:2.

Trentino - ZAKSA 2:3 (25:23, 22:25, 25:27, 25:21, 15:17)

Diatec Trentino: Kovacević (16), Vettori (20), Giannelli (4), Eder (11), Lanza (21), Zingel (1), Chiappa (libero) oraz Kozamernik (10), Teppan.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti (1), Bieniek (12), Buszek (17), Torres (19), Wiśniewski (12), Szymura (7), Zatorski (libero) oraz Jungiewicz (2), Semeniuk (7), Falaschi.