Tygrysy z Krzepic pożarły AZS Rafako [ZDJĘCIA]

18.02.2018 13:29 | 0 komentarzy | kozz

Mecz początkowo zaplanowany był na kwiecień, ale został przeniesiony na lutowe niedzielne południe. AZS Rafako Racibórz w hicie III ligi zmierzył się z Jamar UKS Tygrysy Krzepice.

Zespoły z Raciborza i Krzepic (pow. kłobucki) to najlepsze ekipy w III lidze (I liga śląska). Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy stopniowo uciekali w pierwszym secie gospodarzom i dowieźli wygraną 25:20. W drugim secie na boisku w drużynie AZS po kontuzji wrócił Krzysztof Radomski, siatkarze z Raciborza spisywali się poprawnie i prowadzili kilkoma punktami. Dali się dogonić przy stanie 13:13. Kolejne piłki znów należały do AZS-u i gospodarze byli na delikatnym prowadzeniu. Niefortunnie stanął Radomski i musiał zostać zniesiony z boiska. Ta sytuacja nie podłamała ekipy Jana Papszuna i zwycięstwo w II secie dowieźli do końca wygrywając 25:19. Trzeci set świetnie zaczęli przyjezdni i kontynuuowali bardzo dobrą grę przez całość jego trwania. Rozbili siatkarzy z Raciborza aż 25:15. Tygrysy z dużą dozą szczęścia rozpoczęli czwartą partię, a dokładając jeszcze do tego walkę o każdą piłkę, dało im to prowadzenie 5:1. Siatkarze AZS-u na chwilę nadrobili i był tylko jeden punkt straty, jednak później Tygrysy znów uciekły na 5 punktów i tę przewagę trzymali do końca wygrywając 25:19 i w całym meczu 3:1. Rewanż za tydzień w Krzepicach (25.02.)

AZS Rafako Racibórz - Jamar UKS Tygrysy Krzepice 1:3 (20:25, 25:19, 15:25, 19:25)

KS AZS Rafako: Dawid Kućma, Robert Andrulewicz, Miłosz Zasłonka, Mikołaj Zawada, Jakub Besz, Marcin Gonsior, Bartłomiej Ziomek (L) oraz Bartłomiej Jarzembowicz, Krzysztof Radomski, Kamil Kwiecień, Tomasz Błaszczok, Jeremiasz Mazurek, Michał Dziadek, Adam Kostka (L). Trener: Jan Papszun.

Jamar UKS Tygrysy: Artur Pilśniak, Marcin Skutnik, Maciej Grajoszek, Mateusz Bera, Oskar Herman, Dominik Brzozowski, Piotr Florczyk (L) oraz Paweł Szajer, Paweł Chyra, Rafał Desperak. Trener: Jakub Kuziorowicz.