Święty-Ersetic i Swoboda mistrzyniami Polski. Żebrowski drugi, Noga trzeci

19.02.2018 09:19 | 0 komentarzy | kozz

Raciborska lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic wywalczyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski. Złoto trafiło także do Ewy Swobody z Żor.

Justyna Święty-Ersetic przebiegła dystans w czasie 52,11, wyprzedzając Patrycję Wyciszkiewicz (52,56) i Małgorzatę Hołub (52,57).

Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów zajęła pierwsze miejsce z czasem 7,22. Za sobą miała rywalki Kamilę Cibę (7,39) i Jagodę Mierzyńską (7,49).

Świetnie zaprezentowali się także raciborscy biegacze przez płotki na dystansie 60 metrów. Dawid Żebrowski zajął drugie miejsce z czasem 7,84, a za nim doświadczony raciborzanin Artur Noga (7,87). Obaj minimalnie przegrali z Damianem Czykierem (7,79).