Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Antiga i jego Onico zatrzymali ZAKSĘ

20.02.2018 21:14 | 0 komentarzy | kozz

Mistrz Polski już we wtorek rozegrał 23. kolejkę spotkań PlusLigi, choć według terminarza wszyscy rozegrają ją na początku marca. Przyspieszenie terminu było niekorzystne, bo ZAKSA przegrała w Warszawie z Onico 2:3.

W pierwszym secie gospodarze narzucili swój styl i nie dali rozwinąć skrzydeł ekipie z Kędzierzyna-Koźla. Seta wygrali dosyć pewnie do 21. W drugim secie podobnie. Znów przewagę miało Onico, jednak tuż przed końcem seta ZAKSA dogoniła zespół gospodarzy i był remis 24:24. Ostatecznie kluczowe piłki wygrało Onico i po zwycięstwie 27:25, zespół Stephana Antigi prowadził już 2:0 w setach. Przegranie dwóch partii pobudziło Mistrzów Polski, a ci zaczęli grać to co potrafią. W trzecim secie dosyć szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Drużyna Gardiniego pewnie wygrała 25:20 i ze sporymi nadziejami przystąpiła do gry w czwartym secie. Czwarta odsłona rozpoczęta równie dobrze jak trzecia. Znów kilka punktów prowadzenia ZAKSY pozwoliło na spokojniejszą grę i kontrolowanie przebiegu spotkania. Kędzierzyńscy siatkarze doprowadzili tym samym do tie-breaka wygrywając w czwartym secie 25:21. Ostatni set to przebudzenie gospodarzy, którzy zdobyli 3-4 punktowe prowadzenie. To wystarczyło, żeby tego krótkiego seta wygrać 15:11.

Onico Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 27:25, 20:25, 21:25, 15:11)