Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Ślisko i mroźno. To będzie prawdziwy Bieg Twardziela

23.02.2018 10:46 | 1 komentarz | kozz

Dotychczasowe sześć edycji odbywało się w dosyć przyjaznych warunkach. Często bliżej było wiosny niż zimy. Tym razem zapowiada się solidna zimowa aura i trudne warunki biegowe, czyli tak jak powinno być na Biegu Twardziela.

Ślisko i mroźno. To będzie prawdziwy Bieg Twardziela
fot. OSiR
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo trudnych warunków jakie będą panowały w niedzielny poranek (według prognoz ma być około 12°C na minusie), do siódmego już Biegu Twardziela zgłosił się komplet. Według strony na której można było się zapisać na bieg, udział miało wziąć blisko 600 osób, jednak organizatorzy już wcześniej ustawili limit najpierw na 500, następnie na 520 uczestników. Liczyły się wpłaty za udział i ostatecznie do biegu dopuszczony jest komplet w liczbie 522 biegaczy. - Nikt już się nie może dopisać i kto nie opłacił w terminie nie będzie dopisany do listy. 522 zawodników to ostateczna liczba startujących - informuje dyrektor OSiR Krzysztof Borkowski.

Bieg Twardziela to drugi etap cyklu 4BiegiRacibórz. To jeden z najbardziej wymagających biegów raciborskich. Utrudnieniem dla biegaczy jest ukształtowanie terenu trasy przebiegającej przez Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie znajduje się wiele stromych podbiegów oraz zbiegnięć po kamienistych ścieżkach. Dodatkowym utrudnieniem są warunki atmosferyczne, gdyż bieg rozgrywany jest pod koniec lutego gdzie pogoda może być zmienna - zimowa ze śniegiem i mrozem, jak również wiosenna. Bieg rozgrywany jest na dystansie ok. 7 km.

W tym roku podczas Biegu Twardziela będzie najsilniejszy mróz jaki był tej zimy. Organizatorzy apelują o odpowiednie dobranie obuwia i odzieży. - Została oznakowana trasa Twardziela i nasi ludzie stwierdzili, że jest bardzo ślisko, dużo oblodzonych odcinków. W sumie to dobrze, bo w końcu to "twardziel", ale przypominamy o bezpieczeństwie i włożeniu odpowiedniego obuwia lub zastosowaniu specjalnych nakładek. Do niedzieli nie zapowiada się odwilży, więc warunki terenowe najprawdopodobniej nie zmienią się. Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych zawodników - informują organizatorzy.

Cykl 4BiegiRacibórz składa się z Biegu Nadodrzańskiego, Biegu Twardziela, Biegu Bez Granic i Półmaratonu Rafako Racibórz.

Początek niedzielnych zmagań o godzinie 11:00.

Pobierz VII Bieg Twardziela_trasa biegu+km.pdf (format pdf, rozmiar ~6.2 M)